RTU notika Francijas diena

22. novembris, 2010

Lai veicinātu starptautisko sadarbību un Latvijas studentu un skolēnu interesi par izglītības iespējām Francijā, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) ceturtdien, 25. novembrī, notika Francijas diena «Francija atver durvis», kuras laikā studenti un skolēni tika iepazīstināti ar Francijas izglītības sistēmu, franču zinātnes un tehnoloģiju sasniegumiem, kultūru, iespējām studēt Francijā u. c.

22.11.2010.

Francijas diena 25. novembrī notika RTU Lielajā aulā, Rīgā, Kaļķu ielā 1, no plkst. 15 līdz 17.

RTU Francijas dienā svinīgas uzrunas teica RTU rektors akadēmiķis Ivars Knēts un Francijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijā Šantāla Puarē.

Savukārt Francijas vēstniecības Kultūras dienesta asistents zinātniskās sadarbības jautājumos Tolga Koskuns sniedza ieskatu Francijas zinātnes un tehnoloģiju attīstībā, Francijas vēstniecības Kultūras dienesta konsultante par studijām Francijā Sandra Urtāne stāstīja par Francijas augstākās izglītības sistēmu, bet atašejs franču valodas un izglītības jautājumos Patriks Molons iepazīstināja ar Francijas Kultūras centra piedāvātajiem franču valodas kursiem.

Francijas dienas dalībniekiem tika sniegta informācija arī par RTU sadarbību ar Francijas augstskolām: par pieredzi, kas gūta, dodoties «Erasmus» apmaiņas studijās, stāstīja gan tie RTU studenti, kas studējuši Francijā, gan tie franču studenti, kas šobrīd studē RTU.

Lai iepazītu franču mentalitāti un Francijas izglītības piedāvājumu, RTU Francijas dienā tika aicināti piedalīties studenti un skolēni, kā arī citi interesenti.

Francijas dienas noslēgumā notika neformālas diskusijas, baudot franču nacionālās virtuves gardumus.

Francijas dienu organizēja RTU Starptautisko un sabiedrisko attiecību departaments un Ārzemju studentu departaments sadarbībā ar Francijas vēstniecību Latvijā.

Darba valodas: franču, latviešu.

RTU Informācijas centrs

22. novembris, 2010 plkst. 15:03