RTU Pasaules čempionātā spageti tiltu konstruēšanā pārstāvēs komandas «Bridge IT» un «JAM»

5. aprīlis, 2016

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) jauno inženieru komandas «Bridge IT» un «JAM» uzvarējušas spageti tiltu konstruēšanas sacensībās «STiKS», kas 2. aprīlī norisinājās RTU Dizaina centrā. Abas komandas izcīnījušas ceļazīmi uz Pasaules čempionātu spageti tiltu konstruēšanā «RECCS 2016», kas norisināsies 26. maijā Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā.

Komanda «Bridge IT» – RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studenti Lauris Lubgans, Lauris Lodītis un Kristaps Zeps – uzvaras laurus plūca lielo tiltu konstruēšanas disciplīnā, uzbūvējot tiltu iepriekš. Tas slodzes testā izturēja 425,246 kilogramus. Komanda Pasaules čempionātā spageti tiltu konstruēšanā piedalījās un uzvaras laurus plūca arī pērn, uzstādot jaunu Latvijas rekordu – 488,3 kilogrami – tilta slogošanā. Šogad komandas pārstāvji cer pērnā gada rekordu čempionātā pārspēt.

Savukārt komanda «JAM» – Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes studenti Artūrs Vēvers, Jānis Lungevičs un Māris Puriņš – savu pārspēku demonstrēja mazo tiltu konstruēšanas kategorijā, sacensību norises vietā sešu stundu laikā uzbūvējot izturīgāko tiltu no vienas paciņas jeb 500 gramiem spageti makaronu. Tilts slodzes testā izturēja 247,779 kilogramus.

Sacensībās mazo tiltu konstruēšanas kategorijā varēja startēt arī skolēni. Uzvaras laurus starp 26 skolēnu komandām plūca «MakaRoņi» –  Siguldas Valsts ģimnāzijas skolēni Edgars Trops, Mārtiņš Jeseris un Pēteris Bērziņš. Viņu uzbūvētais tilts slogošanā izturēja 55,664 kilogramus.

Sacensības rīkoja RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes Studentu pašpārvalde sadarbībā ar RTU Studentu parlamentu. Pasākumu atbalstīja viens no lielākajiem graudu pārstrādes uzņēmumiem Baltijā AS «Dobeles dzirnavnieks», sadzīves tehnikas uzņēmums SIA «Robert Bosch», dabīgās kosmētikas ražotājs SIA «Stenders», kā arī žurnāls «Ilustrētā Zinātne».

5. aprīlis, 2016 plkst. 13:02