RTU pētnieki pārņem labāko Norvēģijas inovāciju pieredzi

25. maijs, 2023
Foto: pixabay.com

Jaunākie pētnieki un mācībspēki no Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes MBA programmas «Inovācijas un uzņēmējdarbība» un citi RTU kolēģi gūst zināšanas par labāko starptautisko praksi Norvēģijā, piedaloties akadēmiskajās studijās, pētot nozares un akadēmiskās vides attiecības, apgūstot darba klimatu un vidi tehnoloģiju virzītiem un starptautiski orientētiem jaunuzņēmumiem un jau dibinātiem uzņēmumiem.

Studiju braucienā uz Norvēģiju RTU pārstāvji devās pētniecības un inovāciju projektā «Starptautiskās prakses apgūšana, zināšanu mijiedarbe inovāciju veicināšanai» (Nr.EEA-GRANT-204-4534), kas tapis pateicoties EEZ finansējumam.

Mācību brauciena programmu izstrādāja Dienvidaustrumu Norvēģijas Universitātes (USN) Biznesa, stratēģijas un politikas zinātņu katedras vadītāja prof.Gillian Warner-Soderholm, un Erik Lankut, USN docents. Mācību brauciena bagātināšanā savu ieguldījumu sniedza arī RTU goda doktors Kjell Gunnar Hoff, un Norvēģijas Tirdzniecības kameras Latvijā izpilddirektore Ilze Garoza.

RTU pārstāvji devās vizīte uz «Kongsberg Defense and Aerospace» (KAD), kur Latvijas pētniekus sagaidīja finanšu direktors Trond Dybdahl ar profesionāļu komandu, un iepazīstināja ar uzņēmumu, kas ir galvenais Norvēģijas aizsardzības un kosmosa sistēmu risinājumu izstrādātājs.

Nākamais nozīmīgais apmeklējums bija «TechnipFMC», vadošais tehnoloģiju nodrošinātājs tradicionālai un jaunajai enerģijas nozarei. Uzņēmums nodrošina pilnībā integrētus projektus, produktus un pakalpojumus. Tika apmeklēts arī Dienvidaustrumu Norvēģijas Universitāti Kongsberg Campus. Universitāte ir uzticamais RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes akadēmiskais partneris jau vairāk nekā 20 gadus.

Vizītes turpinājumā sekoja uzņēmuma «ViaTech» apmeklējums. Tajā pētniekus sagaidīja ražošanas direktors Rune Pettersen. «ViaTech» ir Norvēģijas uzņēmums ar plašu jaunāko tehnoloģiju produktu klāstu, kas paredzēts ceļu, dzelzceļu un lidostu apkalpošanai visā pasaulē.

Oslo pētnieki guva mūsdienīgus iespaidus arī uzņēmumā «DOGA», kas ilgtspējīgu vērtību radīšanai izmanto dizainu un arhitektūru. «DOGA» veicina sadarbību starp radošiem talantiem, uzņēmumiem un valsts sektoru, un strādā, lai stiprinātu dizaina un arhitektūras lomu rītdienas Norvēģijas veidošanā. Savukārt Oslo Zinātnes parks sniedza lielisku pieredzi, kā darbojas jaunuzņēmumu un ideju inkubatori. Viens no uzņēmumiem, kas tapis pateicoties Oslo Zinātnes parka mentoriem, ir «reMarkable», kas tikko kļuvis par Norvēģijas vienradzi.

Projektu «Starptautiskās prakses apgūšana, zināšanu mijiedarbe inovāciju veicināšanai» (Nr.EEA-GRANT-204-4534) finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ/Norvēģijas grantus.

RTU pētnieki pārņem labāko Norvēģijas inovāciju pieredzi

RTU Sabiedrisko attiecību departaments