«RTU Prāta spēlēs 2015» sadalītas īpašas studiju stipendijas RTU

27. aprīlis, 2015

Aizvadītajā nedēļas nogalē Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) jau sesto gadu notika «RTU Prāta spēles», kurās piedalījās 98 skolēni no visas Latvijas, sacenšoties šahā, dambretē un bridžā un iegūstot vērtīgas stipendijas RTU ar kopējo balvu fondu virs 3500 EUR.

Sacensībās piedalījās 63 jaunie šahisti, par uzvarētāju kļuva Iļja Semjonovs (Rīgas 13. vidusskola), balvā saņemot apliecinājumu 280 EUR vērtībā. Otro vietu un balvu 210 EUR vērtībā ieguva Klāvs Stabulnieks (Rīgas Valsts 3. ģimnāzija), savukārt trešo vietu un balvu 140 EUR vērtībā saņēma Daniels Markauss (Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskola).

Meiteņu konkurencē uzvarēja Jekaterina Djogteva (Rīgas Purvciema vidusskola), kura saņēma apliecinājumu 140 EUR vērtībā. Iļja Šarakovs (Liepājas A. Puškina 2. vidusskola) ieguva balvu kā labākais šahists ar zemāku par pirmo sporta klasi un apliecinājumu 70 EUR vērtībā.

Latvijas reģionu labākie jaunie šahisti: Kurzemē – Edmunds Beks (Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums); Latgalē – Elvis Limanovskis (Daugavpils Krievu vidusskola – licejs); Vidzemē – Guntars Mieriņš (Baldones vidusskola); Zemgalē – Dans Laksis (Jelgavas Valsts ģimnāzijas). Katrs saņēma apliecinājumu 140 EUR vērtībā.

Komandu ieskaitē tika vērtēti trīs labāko rezultātu īpašnieku punktu summas no vienas skolas un par uzvarētājiem otro gadu pēc kārtas kļuva Rīgas 13. vidusskolas komanda (Iļja un Vsevolods Semjonovi un Igors Ivanovs).

Starptautiskajā dambretē piedalījās 27 skolēni, pirmo vietu izcīnīja Jeļena Česnokova (Rīgas 34. vidusskola), saņemot apliecinājumu 280 EUR vērtībā. Jāatzīmē, kā pirms gada Jeļena ieguva otro vietu. Šogad 2. vietu un apliecinājumu 210 EUR vērtībā saņēma Elvija Vanaga (Rīgas Teikas vidusskolas), 3. vietā ierindojās un apliecinājumu 140 EUR vērtībā saņēma Leons Bērsons (Š. Dubnova Rīgas ebreju vidusskola). Pērnā gada trešās vietas ieguvējs Dāvids Benderskis (Aizputes vidusskola) šoreiz palika ceturtais.

Labākā jauniete Justīne Ansone (Kuldīgas Centra vidusskola) saņēma apliecinājumu 140 EUR vērtībā. Labākā dambretiste ar zemāk par pirmo sporta klasi – Laura Vilerte (Kuldīgas Centra vidusskola), saņemot apliecinājumu 70 EUR vērtībā. Komandu ieskaitē 1. vietu ieņēma Kuldīgas Centra vidusskola (Justīne Ansone, Laura Vilerte, Kristaps Matvejs).

Latvijas reģionu labākie jaunie dambretisti: Kurzemē – Dāvids Benderskis (Aizputes vidusskola); Latgalē – Vladislavs Ivanovs (Līvānu 2. vidusskola); Vidzemē – Mārtiņš Zemlītis (Siguldas Valsts ģimnāzija); Zemgalē – Viesturs Štelmahers (Dobeles Amatniecības vidusskola). Katrs saņēma apliecinājumu 140 EUR vērtībā.

RTU kauss skolēniem bridžā pulcēja četrus dalībnieku pārus. 1. vietu izcīnīja Kārlis Ķuzis un Kristaps Krauze (Druvas Vidusskola), balvā katrs saņemot apliecinājumu 150 EUR vērtībā. 2. vietas ieguvēji – Romāns Volosatovs un Pēteris Ratnieks (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), balvā katrs saņemot apliecinājumu 120 EUR vērtībā, 3. vieta – Margarita Fomenko un Elizaveta Gavrilova (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), balvā katra saņemot apliecinājumu 90 EUR vērtībā.

Saņemtās naudas balvas var izmantot, norēķinoties par sagatavošanas kursiem vai saņemt kā stipendiju, iestājoties RTU.

RTU Komunikācijas nodaļa

27. aprīlis, 2015 plkst. 14:41