RTU šahisti iegūst Latvijas čempionu titulu

13. jūnijs, 2011

Ar finālposmu 11.–12. jūnijā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) galvenajā ēkā, Kaļķu ielā 1, noslēdzies gada nozīmīgākais Latvijas komandu turnīrs šahā – komandu čempionāta augstākā līga. Pēc četrus mēnešus ilgušām cīņām par Latvijas čempioniem kļuva RTU komanda, aiz sevis atstājot Rēzekni un «Termo-Eko»/RŠF.

Pirms finālposma turnīra vadībā bija 2 līderi – pa 10 punktiem 12 partijās bija iekrājušas Rēzeknes un RTU komandas. Labākā turnīra situācijā atradās rēzeknieši, jo viņiem gan labāki papildrādītāji, gan nosacīti vājāki pretinieki finālposmā. Tomēr RTU padoties netaisījās un nopietni gatavojās savstarpējai cīņai ar tiešajiem konkurentiem. Šīm divām komandām cieši sekoja «Termo-Eko»/RŠF (9 punkti) un EST «Chess Team» (8 punkti).

Finālposmā visas komandas izspēlēja pēdējās 3 kārtas. Jau pirmajā no tāmRTU komandai bija jāaizvada ilgi gaidītais mačs ar galvenajiem konkurentiem. Sīvā cīņā ar rezultātu 3-2 uzvarēja RTU, kļūstot par vienīgajiem līderiem un galvenajiem pretendentiem uz uzvaru turnīrā. Arīatlikušos mačus izdevās nospēlēt pārliecinoši – uzvara pret Ventspili un neizšķirts ar «Termo-Eko»/RŠF padarīja RTU komandu konkurentiem neaizsniedzamu. Līdz ar to RTU komandai, kurā spēlēja lielmeistari Normunds Miezis (SK), Aleksandrs Volodins (SK, Igaunija), starptautiskais meistars Vadims Daškevičs (IEVF), lielmeistare Laura Rogule (TMF), FIDE meistars Egons Lavendelis (DITF), starptautiskā meistare Katrīna Šķiņķe (SK), meistars Sergejs Kļimakovs (SK) un meistarkandidāts Kristaps Kalniņš (BF), izdevās nosargāt pērn iegūto titulu!

Otrajā vietā palika Rēzekne, bet trešajā vietā – «Termo-Eko»/RŠF.

Līdz ar šo panākumu RTU šahisti ir ieguvuši tiesības piedalīties EiropasKlubu kausā, kas rudenī notiks Rogaska Slatinā, Slovēnijā. Šis turnīrs uzskatāms par spēcīgāko un prestižāko klubu turnīru Eiropā.

Arī labāko individuālo rezultātu turnīrā uzstādīja RTU komandas pārstāve– kapteine Katrīna Šķiņķe, kas uzvarēja visas 7 spēlētās partijas. Šādusniegumu dators novērtē ar fantastiskiem 2845 reitinga performances punktiem. Lieki piezīmēt, ka tik augsta reitinga nav nevienam šahistam pasaulē. Laba lielmeistara līmeņa rezultātus sasniedza arī RTU pirmais galdiņš Normunds Miezis (RTU).

RTU Informācijas centrs

13. jūnijs, 2011 plkst. 12:50