RTU šahisti piedalās spēcīgākajā Latvijas turnīrā pēdējo gadu laikā

21. februāris, 2012

Aizvadītajā nedēļā Jūrmalā notika vērienīgs šaha festivāls, kurā notika sacensības gan pieaugušajiem, gan bērniem. RTU šaha izlases dalībnieki piedalījās pieaugušo turnīrā, kas bija veltīts lielmeistara Vladimira Petrova piemiņai. Viņu vidū startēja arī – RTU kanclers Ingars Eriņš un DITF pētnieks, Latvijas Šaha federācijas izpilddirektors Egons Lavendelis.

Turnīrs norisinājās pēc ātrā šaha noteikumiem, gan turnīra pusfināls, gan fināls tika aizvadīti divās dienās. Pusfinālā varēja piedalīties jebkurš šaha spēles cienītājs, savukārt finālā bija tikai 8 vietas. Četri spēlētāji kvalificējās no pusfināla, savukārt vēl četri tika uzaicināti. Aicināti bija trīs spēlētāji no pasaules TOP 15: Vasilijs Ivančuks (Ukraina, 8. vieta reitingā), Aleksandrs Morozevičs (Krievija, 9. vieta reitingā), Šakhrijars Mamedjarovs (Azerbaidžāna, 14. vieta reitingā) un Latvijas pirmais numurs Aleksejs Širovs (33. vieta reitingā). Arī pusfināla dalībnieku saraksts bija visai iespaidīgs: 26 lielmeistari, viņu vidū pasaules 54. numurs Boriss Gračevs (Krievija), Eiropas čempions Vācijas komandas sastāvā Daniels Fridmans (dzimis un audzis Rīgā), Pasaules eksčempions Aleksandrs Halifmans u. c. pazīstami šahisti. Augstākais reitingā no RTU šahistiem bija Normunds Miezis (20. starta numurs). Tādējādi turnīrs kļuva par spēcīgāko Latvijā pēdējo 17 gadu laikā.

RTU šahisti piedalījās šā prestižā notikuma pusfināla sacensībās un ieguva dažādas speciālbalvas. Mūsu universitātes šahisti startēja ar tiešām labiem panākumiem, jo turnīrā ar tik spēcīgu dalībnieku sastāvu galvenās balvas izcīnīt ir ļoti sarežģīti. Laura Rogule (TMF), pēdējā kārtā apspēlējot citu RTU pārstāvi un savu galveno konkurenti šajā turnīrā Katrīnu Šķiņķi (SK), izcīnīja labākās dāmas balvu, savukārt TomsKantāns (SK) ieguva labākā jaunieša balvu. Turnīrā piedalījās arī EgonsLavendelis (DITF, 31. vieta) un Kristaps Kalniņš (44. vieta), bet Normundam Miezim 19. vieta. Uzvaru pusfinālā izcīnīja kādreizējais Latvijas šaha pārstāvis Daniels Fridmans.

Turnīra finālā uzvaru izcīnīja viesis no Krievijas – Aleksandrs Morozevičs, pēdējā kārtā uzvarot un apsteidzot Alekseju Širovu. Lielmeistara V. Petrova piemiņai veltītajās sacensībās notika arī VIP turnīrs, kurā tika izmantota handikapa sistēma, lai vienādotu izredzes dalībniekiem ar dažādiem spēles līmeņiem.

RTU Sporta klubs

21. februāris, 2012 plkst. 10:09