RTU sekmēs Rīgas attīstību

1. marts, 2010

Pirmdien, 1. martā, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) noslēdza sadarbības līgumu ar Rīgas domi, kas paredz aktivizēt sadarbību sekmīgāka universitātes un pašvaldības darba nodrošināšanai.

01.03.2010.  Skatīt galeriju

rtu_rd_ligums.jpg Parakstot līgumu, gan RTU rektors Ivars Knēts, gan Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs apņēmās aktivizēt domes un universitātes sadarbību, izmantojot RTU pārstāvju kompetences pašvaldības darba uzlabošanai, bet Rīgas domes iespējas – universitātes attīstībai.

Kā atzina RTU rektors akadēmiķis Ivars Knēts, Rīgas domes un Rīgas Tehniskās universitātes sadarbība ir ļoti svarīgs solis, ar kuru abas līgumslēdzēju puses demonstrē gribu attīstīt pilsētu un universitāti. Zīmīgi, ka RTU savulaik ir bijusi pirmā augstākās izglītības iestāde, kas nesa Rīgas pilsētas vārdu. Kā līguma parakstīšanas pasākumā atzina I. Knēts, Rīga jāveido par augsti attīstītu pilsētu, lieliski, ka RTU tiek dota iespēja līdzdarboties pilsētas attīstībā. «Svarīgi, ka mēs strādāsim visi kopā: jo mēs visi dzīvojam Rīgā.»

Rīgas domes un RTU sadarbību iecerēts veidot vairākos virzienos: RTU ekspertīžu un inovatīvo tehnoloģiju izmantošana pašvaldības vajadzībām, RTU atbalsts Rīgas domes darbinieku kvalifikācijas paaugstināšanai, Rīgas pašvaldības struktūrvienību un uzņēmumu atbalsts studentiem – prakses vietu nodrošināšana un noslēguma studiju darbu tēmu izvēle, kā arī RTU studentu apliecību un e-talonu integrācija. Paredzēta arī trīspusēja sadarbība starp pašvaldību, uzņēmējiem un universitāti inovāciju un tehnoloģiju pārneses veicināšanai, atbalsts RTU Inovāciju un biznesa inkubatora darbībai u.tml.

Sadarbības līgums paredz, ka pašvaldība un universitāte sadarbosies arī vienota RTU Ķīpsalas studiju un pētniecības teritoriālā kompleksa izveidē un kopīgiem spēkiem veidos to kā būtisku Rīgas pilsētvides zīmola sastāvdaļu ar jauniem RTU korpusiem, sakārtotu satiksmes plūsmu, nacionālas nozīmes multifunkcionālu sporta un kultūras centru u. tml.

Sarunas par sadarbības līguma slēgšanu RTU vadība un Rīgas domes vadība sāka jau aizvadītā gada nogalē. Plānots, ka veiksmīgas sadarbības nodrošināšanai tiks izveidota RTU un Rīgas domes darba grupa, kas sagatavos konkrētus piedāvājumus līgumā minēto sadarbības virzienu īstenošanai.

Rīgas domei jau ir noslēgti sadarbības līgumi ar Latvijas Universitāti un Biznesa augstskolu «Turība».

RTU Informācijas centrs

1. marts, 2010 plkst. 14:34