RTU slēgs sadarbības līgumu ar Rīgas domi

26. februāris, 2010

Pirmdien, 1. martā, plkst. 12 Rīgas domes Prezidija zālē, Rātslaukumā 1, tiks slēgts sadarbības līgums starp Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) un Rīgas domi, kas paredz aktivizēt sadarbību sekmīgāka universitātes un pašvaldības darba nodrošināšanai.

Rīgas domes un RTU sadarbību iecerēts veidot vairākos virzienos: RTUekspertīžu un inovatīvo tehnoloģiju izmantošana pašvaldības vajadzībām,RTU atbalsts Rīgas domes darbinieku kvalifikācijas paaugstināšanai,Rīgas pašvaldības struktūrvienību un uzņēmumu atbalsts studentiem –prakses vietu nodrošināšana un noslēguma studiju darbu tēmu izvēle, kāarī RTU studentu apliecību un e-talonu integrācija. Paredzēta arītrīspusēja sadarbība starp pašvaldību, uzņēmējiem un universitātiinovāciju un tehnoloģiju pārneses veicināšanai, atbalsts RTU Inovācijuun biznesa inkubatora darbībai u.tml.

Sadarbības līgums paredz, ka pašvaldība un universitāte sadarbosiesarī vienota RTU Ķīpsalas studiju un pētniecības teritoriālā kompleksaizveidē un kopīgiem spēkiem veidos to kā būtisku Rīgas pilsētvideszīmola sastāvdaļu ar jauniem RTU korpusiem, sakārtotu satiksmes plūsmu,nacionālas nozīmes multifunkcionālu sporta un kultūras centru u.tml.

No RTU puses līguma parakstīšanā piedalīsies: RTU rektors Ivars Knēts,kanclers Ingars Eriņš, rektora vietnieks stratēģiskās attīstībasjautājumos Mareks Zeltiņš, Arhitektūras un pilsētplānošanas  fakultātesdekāns Uģis Bratuškins, Studentu parlamenta prezidents Artūrs Zeps.

No Rīgas domes puses līguma parakstīšanā piedalīsies: Rīgas domespriekšsēdētājs Nils Ušakovs, Pilsētas attīstības komitejaspriekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs, Satiksmes un transporta lietukomitejas priekšsēdētāja p.i. Vadims Baraņņiks, Izglītības, kultūras unsporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane, Rīgas pilsētasarhitekts Jānis Dripe.

Sarunas par sadarbības līguma slēgšanu RTU vadība un Rīgas domes vadībasāka jau aizvadītā gada nogalē. Plānots, ka veiksmīgas sadarbībasnodrošināšanai tiks izveidota RTU un Rīgas domes darba grupa, kassagatavos konkrētus piedāvājumus līgumā minēto sadarbības virzienuīstenošanai.

RTU Informācijas centrs

26. februāris, 2010 plkst. 13:58