RTU sportisti gūst lieliskus panākumus SELL studentu sporta spēlēs

21. maijs, 2012
.
.
.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) sportisti ar lieliskiem panākumiem atgriezušies no SELL studentu sporta spēlēm, kas šogad no 17. līdz 20. maijam notika Somijas pilsētās Espoo un Otaniemi.

Sacensībās startēja 64 RTU sportisti šādos komandu sporta veidos: frisbijā, florbolā, volejbolā (vīrieši), basketbolā (sievietes), kā arī individuāli – šahā, tenisā, badmintonā, paukošanā, vieglatlētikā, džudo.

«Šogad uz SELL spēlēm brauca tie RTU sportisti, kuri bija gatavi cīnīties par uzvaru. Un tas viņiem izdevās – sportisti atgriezās ar lieliskiem panākumiem un dažāda kaluma medaļām,» pastāstīja RTU sporta kluba direktore Sanita Vīlistere.

RTU sportistu rezultāti 2012. gada SELL studentu sporta spēlēs:

Badmintons

«A» grupas (meistarības grupa) sacensībās  Matīss Deksnis (DITF) pārīar Andi Bērziņu (LSPA) vīriešu dubultspēlē 2. vieta finālā, piekāpjoties somiem. M. Deksnim vienspēlē dalītā 3.–4. vieta (pusfinālā zaudēja lietuvietim). Kā pieņemts badmintonā, 3. vieta netiek izspēlēta.

«B» grupas (hobija grupā) sacensībās vienspēlē Jānis Mētra (BF) izcīnīja 1. vietu, savukārt Matīss Zvaigzne (ETF) pusfinālā zaudēja LLU pārstāvim un dalīja 3.–4. vietu.

Paldies trenerim Pēterim Kažemakam!

Šahs

Turnīrā piedalījās 22 šahisti, viņu vidū trīs RTU pārstāvji: lielmeistare Laura Rogule (TMF), meistarkandidāti Kristaps Kalniņš (BF) un Mihails Gutmans (TMF). Katram dalībniekam bija jācīnās tikai par sevi, jo organizatori komandu ieskaiti neuzskatīja par medaļu cienīgu. Pēc pēdējās 9. kārtas izrādījās, ka labākajiem RTU pārstāvjiem L. Rogulei un K. Kalniņam ir pa 6 punktiem un attiecīgi 4. un 5. vieta, tas Laurai dāmu ieskaitē deva sudraba medaļu, savukārt Kristapam vīriešu ieskaitē – bronzas godalgu. Jāpiezīmē, ka, ja tiktu pasniegtas medaļas SELL spēlēs tradicionālajā komandu ieskaitē, RTU būtu izcīnījusipārliecinošu uzvaru.

Paldies trenerim Egonam Lavendelim!

Džudo

SELL spēlēs piedalījās džudisti no astoņām valstīm – Latvijas, Lietuvas,Igaunijas, Somijas, Anglijas, Čehijas, Vācijas, Krievijas).
Kopā – 62 dalībnieki. Svara kategorijā 90+ kg  otrā vietu izcīnīja Vadims Lando (APF), svara kategorijā 81 kg trešo vietu izcīnīja Artjems Naumovs (ETF).

Paldies trenerim Jānim Alksnim!

Basketbols (sievietes)

Sieviešu basketbolā kopumā bija deviņas komandas, kas tika sadalītas divās apakšgrupās. RTU komanda izcīnīja 1. vietu apakšgrupā, un tas devaiespēju cīnīties par medaļām. Mūsu sportistes ar viena punkta starpību uzvarēja RSU basketbolistes un izcīnāja zelta medaļas. Komandā spēlēja: Kristina Cirša (IEVF), Anete Cīrule (TMF), Inese Mača (IEVF), Ieva Malkevica (BF), Linda Neisone (TMF), Kristīne Simanoviča (TMF), Una Vorma (IEVF), Zane Zālīte (IEVF), Guna Zoltnere (IEVF).

Paldies trenerim Aivaram Vīnbergam!

Florbols (vīrieši)

Kopumā piedalījās 11 komandas, kas tika sadalītas divās apakšgrupās. RTUkomanda ierindojās 2. vietā savā apakšgrupā un cīnījās par medaļām, pusfinālā uzvarot Somiju ar rezultātu 7:6. Finālā RTU spēlēja ar komanduno Ālto Universitātes, kurai piekāpās ar rezultātu 2:3, izcīnot sudrabagodalgas. Komandā spēlēja: Oskars Balodis (IEVF), Edžus Bunka (TMF), Ivars Dišereits (APF), Dmitrijs Dimitrijevs    (EEF), Edgars Gailums (BF), Igors Ivanovs (BF), Jānis Jaunzems (BF), Alberts Jēkabsons (BF), Jānis Justaments (IEVF), Jānis Kokins (TMF), Alvis Kusiņš (TMF), Andis Pekšs (BF), Jānis Rajeckis (EEF), Kaspars Grundšteins (EEF).

Paldies trenerim Andrim Pīlupam!

Frīsbijs

Sacensībās piedalījās piecas komandas no Čehijas, Somijas un Latvijas. RTU studenti izcīnīja 1. vietu, neatstājot nekādu iespēju citām komandāmtikt pie zelta medaļām. Komandas sastāvā spēlēja: Ģirts Betmanis (MLĶF), Kārlis Kozulāns (BF), Imants Deņisovs (ETF), Igors Minovs (BF), Gints Mucenieks (TMF), Renārs Niedra (DITF), Rūdolfs Sniķersproģis (TMF), Mārtiņš Taurenis (BF).

Volejbols (vīrieši)

Vīriešu konkurencē cīnījās 12 komandas, kas tika sadalītas divās apakšgrupās. RTU komanda izcīnīja 2. vietu, pusfinālā piekāpjoties Tallinas Tehniskajai universitātes (TTU). Komandā spēlēja: Oļegs Holodņuks  (IEVF), Gvido Kampāns (BF), Oskars Puga (BF), Jānis Sakniņš (EEF), Edgars Vaivods (BF), Vjačeslavs Valujevs (ETF), Ingmars Veinbergs (TMF), Andrejs Zavarotnijs (ETF), Arturs Vitkovskis (ETF). Jāpiebilst, ka TTU komandā spēlēja profesionāļi.

Paldies trenerim Maksimam Žukam!

Paukošana

RTU studente Olga Šislova (BF) deviņu sieviešu konkurencē izcīnīja 2. vietu. Olgai paukošana ir tikai viena no piecām disciplīna, viņas sporta veids ir modernā pieccīņa.

Teniss

«B» grupas sacensībās vienspēlēs Jūlija Koroļova (IEVF) un izcīnīja 1. vietu, Zane Liepiņa (IEVF) ierindojās 2. vietā, Grigorijs Orlovs (ETF) izcīnīja 1. vietu.

Grigorijs Orlovs (ETF) pārī ar Rolandu Kuplo (IEVF) vīriešu dubultspēlē izcīnīja 2. vietu finālā, piekāpjoties lietuviešiem.

Paldies trenerim Jānim Zvilnam!

Vieglatlētika

Diāna Jakubjaņeca (IEVF)  1500 m – 3. vieta (4.50,70) un 3000 m – 4. vieta (10.23,37). Aurika Gavrilova (BF) 100 m – 5. vieta (13,20) un 200 m –5. vieta (26,80).

Jānis Vanags (IEVF) augstlēkšanā, pārvarot 2,08 metrus augstu latiņu,izcīnīja 1. vietu. Jānis Girgensons (ETF) izcīnīja zelta medaļu 5000 metros (14.42,90) 16 sportistu konkurencē. Oskars Bormanis (EEF) 400 m – 4. vieta (49,07) 14 sportistu konkurencē un 800 m – 4. vieta (1.53,43) 13sportistu konkurencē.

Paldies trenerim Viktoram Bonderam!

SELL studentu sporta spēles ir viens no vislielākajiem starptautiskajiem studentu sporta pasākumiem. Ik gadu tās organizē kādano SELL sporta spēļu dibinātājvalstīm – Latvija, Somija, Igaunija vai Lietuva. Šogad tās organizēja Ālto Universitātes (Somija) Sporta klubs un Studentu apvienība.