RTU stīgu ansamblis «Gaiva» koncertā «Tango Nuevo» cildinās jauno tango

8. maijs, 2014

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) stīgu ansamblis «Gaiva» aicina uz koncertu «Tango Nuevo», kurā tiks atskaņota slavenā argentīniešu komponista Astora Pjacollas mūzika. Koncerts notiks svētdien, 11. maijā, plkst. 16, RTU Mazajā zālē, Kaļķu ielā 1, Rīgā. Ieeja brīva.

Kopā ar «Gaivu» koncertā muzicēs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas absolvente un Hāgas mūzikas akadēmijas studente Madara Dziedātāja (mecosoprāns).

Koncertā skanēs Astora Pjacollas – itāļu izcelsmes argentīniešu komponista – skaņdarbi: populārais «Libertango», «Grammy» balvu ieguvusī kompozīcija «Oblivion», komponista tēva piemiņai veltītais tango «Adios Nonino» u.c.  Tāpat būs dzirdami speciāli ansamblim – flautai, vijolei, altam un klavierēm – veidoti aranžējumi. A. Pjacolla  ir Tango Nuevo (jaunā tango) pamatlicējs instrumentālajā mūzikā, un Argentīnā viņu dēvē par Grande Astor jeb dižo Astoru.

«Savu programmu esam iecerējuši kā neierobežotas brīvības un jaunu iespēju izpausmi. Jaunas krāsas tajā ienesīs Madaras dziedājums. Esam priecīgi par šo sadarbību,» stāsta ansambļa mākslinieciskā vadītāja Dzidra Pelēķe.

RTU stīgu ansamblis «Gaiva» dibināts 1991. gadā. Tā izpildījumā skanējusi dažādu laikmetu mūzika, sākot no renesanses un baroka skaņdarbiem līdz speciāli ansamblim komponētiem mūsdienu latviešu komponista Riharda Dubras darbiem. Kopš 1992. gada «Gaiva» piedalījusies Senās mūzikas festivālos Valmierā, muzicējusi konkursos, festivālos un orķestrādēs Beļģijā, Zviedrijā, Francijā, Spānijā, Lietuvā, Īrijā un Norvēģijā.

Koncertprogrammu «Tango Nuevo» Latvijas publikai visa gada garumā iecerēts atskaņot arī citos koncertos.

Koncertu organizē RTU Studentu klubs.

RTU Komunikācijas nodaļa

8. maijs, 2014 plkst. 12:55