RTU studenti apņēmušies radīt darba vietas

19. februāris, 2010

«Neraugoties uz ekonomiskās krīzes apstākļiem, esam gatavi nevis meklēt vai lūgt darba vietas, bet paši tās sagādāt sev un citiem,» – šādu apņēmību Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studentu biznesa inkubatora atklāšanā izteica studenti, kas turpmākā gada garumā gūs inkubatora atbalstu ražotņu izveidei.

19.02.2010.  Skatīt galeriju

«Viens no svarīgākajiem universitātes uzdevumiem ir sagatavot radošas,domājošas un valsti attīstošas personības, kas spētu būt ne tikai labidarba ņēmēji, bet radītu arī jaunas darba vietas un kļūtu par darbadevējiem citiem, kā arī vienlaikus attīstītu uz augstajām tehnoloģijāmbalstītas ražojošas nozares, kas sniedz augstu pievienoto vērtību.Iniciatīvas trūkums, neprasme vai nevēlēšanās radīt jaunus uzņēmumus –tā ir viena no Latvijas problēmām. Studentu biznesa inkubators ir viensno instrumentiem, kuru RTU izmantos studentu motivēšanai darbam biznesavidē,» stāsta RTU mācību prorektors profesors Uldis Sukovskis.

Jaunizveidotais RTU Studentu inkubators atbalstu sniegs sešāmbiznesa idejām: vieglo tērauda būvkonstrukciju projektēšanai, ražošanaiun būvniecībai, daudzfunkcionālu bērnu krēslu ražošanai,eko-konstruktoru ražošanai, īpašu kaķu gultu ražošanai, kā arī vēldivām biznesa idejām – enerģētikas un elektronikas jomā.

Jaunie uzņēmēji – RTU, Latvijas Universitātes, LatvijasLauksaimniecības universitātes, Ekonomikas un kultūras augstskolasstudenti un absolventi – RTU Studentu biznesa inkubatorā spers pirmossoļus uzņēmējdarbībā un gada garumā varēs saņemt aprīkotas telpas,grāmatvedības un juridiskās konsultācijas, nozares ekspertukonsultācijas produktu tehnoloģiju pilnveidē u. c.

Nākamais darba posms paredz, ka RTU Studentu biznesa inkubatora darbinieki katras biznesa idejas autoram piemeklēs piemērotus mentorus.Katras biznesa idejas autoram palīgā nāks divi mentori – viens RTUmācībspēks, otrs – uzņēmējs, kas tiks meklēts ar Hipotēku bankasatbalstu no bankas sadarbības partneru vidus. Universitāte un bankadarbam ar topošajiem uzņēmējiem mobilizēs pieredzējušus, veiksmīgusmācībspēkus un Latvijas uzņēmējus un aicinās nodot studentiem savupieredzi, zināšanas un kompetenci.

RTU Studentu inkubatora atklāšana notika 17. februārī. RTU Studentubiznesa inkubators atrodas Rīgā, Pulka ielā 3/3. Inkubatora atklāšanasfotogrāfijas lejuplādējamas RTU mājaslapas fotogalerijā.

RTU mērķis ir atbalstīt RTU studentu un absolventu radošu, inovatīvu unkonkurētspējīgu tehniskās nozares biznesa ideju īstenošanu, kā arīmotivēt jauniešus uzņēmējdarbības sākšanai. RTU Studentu biznesainkubatora projektu īsteno RTU Karjeras centrs un Studentu parlaments.Atbalstu Studentu biznesa inkubatora telpu iekārtošanai sniedz Hipotēkubanka.

RTU Informācijas centrs

19. februāris, 2010 plkst. 10:22