RTU studenti dosies uz vasaras prakses vietām

10. jūnijs, 2009

Skatīt galeriju

10.06.2009.

Šonedēļ noslēdzas Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Latvijas Hipotēku un zemes bankas projekts «Labā prakse», kur konkursa kārtībā 11 RTU studenti dosies uz īpaši piemeklētām vasaras prakses vietām vadošajos Latvijas uzņēmumos Rīgā, Cēsīs un Rēzeknē, kā arī saņems stipendiju prakses īstenošanai. Piektdien, 12. jūnijā, plkst. 12 RTU centrālajā ēkā, Kaļķu ielā 1, 119. telpā, tiks paziņoti prakses vietu un stipendiju saņēmēji.

Savukārt ceturtdien, 11. jūnijā, prakses vietu un stipendiju pretendenti tiekas ar universitātes un bankas pārstāvjiem, lai klātienē aizstāvētu projektā «Labā prakse» iesniegtos pieteikumus – aizstāvēšanas laikā žūrija izvērtēs pretendentus un izvēlēsies 11 labākos studentus.

Projekts «Labā prakse» norisinājās visu maija mēnesi, tā laikā ikviens RTU bakalaura vai maģistra programmas students varēja rakstiski iesniegt pieteikumu vasaras prakses vietai: pieteikums bija jāuzraksta esejas veidā un tajā bija jāizklāsta vairāki aspekti – piemēram, inženierzinātņu attīstības vīzija, studenta motivācija inženierzinātņu studijām RTU u. tml.

Konkursa mērķis ir veicināt studentu ieinteresētību un zināšanas izvēlētajā studiju jomā.

Konkursu «Labā prakse» izsludināja Latvijas Hipotēku un zemes banka, sadarbojoties ar RTU Studentu parlamentu un nodibinājumu «RTU Attīstības fonds». Projekta rezultātā 11 RTU studenti dosies viena mēneša praksē uz astoņiem Latvijas uzņēmumiem, no kuriem seši atrodas Rīga (Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts, a/s «SAF Tehnika», SIA «GRUNDFOS Pumps Latvia», SIA «OptiCom», valsts a/s «Elektronisko sakaru direkcija», valsts a/s «Latvijas Dzelzceļš»),  viens – Cēsīs (SIA «VAR C»), un viens – Rēzeknē (SIA RKF «NOOK LTD»).

Ikviens no studentiem, kas veiks vasaras praksi minētajos uzņēmumos, saņems mēneša stipendiju Ls 160 vai Ls 240 apmērā. Lai sekmētu jauniešu interesi par karjeras veidošanu Latvijas reģionos, noteikts, ka studenti, kas dosies uz Cēsīm vai Rēzekni, saņems lielāku stipendiju, nekā studenti, kas praksi veiks Rīgas uzņēmumos.

«Šāda prakses iespēja RTU studentiem ir ļoti vērtīga un ir uzskatāma par ļoti nozīmīgu pieredzi reālajā darba tirgū. Tā ļaus studentiem universitātē iegūtās zināšanas izmantot praksē, nodibināt kontaktus ar potenciālajiem darba devējiem un celt kompetenci un konkurētspēju,» atzīst RTU rektors Ivars Knēts.

RTU Informācijas centrs

10. jūnijs, 2009 plkst. 10:49