RTU studenti organizē ķīmijas darbnīcas Smiltenes novada skolniekiem

5. marts, 2013

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studentu parlaments sadarbībā ar Smiltenes novada domes Izglītības pārvaldi pirmo reizi novada skolu audzēkņiem organizēja četras ķīmijas darbnīcas, kurās skolnieki veica dažādus ķīmiskus eksperimentus, ziņo laikraksts «Ziemeļlatvija».

Vienā no darbnīcām RTU studentu vadībā skolēni ielēja pudelē ūdeni, iekrāsoja ar pārtikas krāsvielu, uzlēja virsū eļļu (apmēram divus centimetrus), tad iebēra karoti sodas un citronskābes, samaisīja un ar interesi vēroja, kā augšup ceļas un pēc tam atpakaļ laižas burbuļi. Citā darbnīcā no «PVA» līmes, boraka (nātrija tetraborāta) un pārtikas krāsvielas skolēni pagatavoja «flaberi» (staipīgu, viegli transformējamu masu), ko varēja ņemt līdzi uz mājām. Vēl viņi «apsudraboja» monētas un noteica sarkanā kāposta pH indikatoru (organiskas krāsvielas, kas atkarībā no vides pH maina savu krāsu).

Pilna publikācija Pilna publikācija

«Latvijāspeciālisti eksaktajās zinātnēs, tai skaitā ķīmijā, ir pieprasīti, tāpēc vēlējāmies radīt skolēniem interesi par šo mācību priekšmetu, sarīkojot radošās darbnīcas kopā ar RTU,» stāsta Smiltenes novada ķīmijas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja un Smiltenes Centra vidusskolas ķīmijas un bioloģijas skolotāja Vislava Pubule.

RTU Informācijas centrs

Raksta pielikumi