RTU studenti organizē Latvijā lielākās degvielas ekonomēšanas un piedzīvojumu sacensības

21. maijs, 2013

Jebkuru vieglo auto vadītāji un piedzīvojumu meklētāji 1. jūnijā aicināti piedalīties auto rallija sacensībās «EkoOrientēšanās». Šogad trase paredzēta 300 km garumā ar aizraujošiem kontrolpunktiem un cīņu par degvielas ekonomēšanu.

«Projekta mērķis ir popularizēt ekonomisku un videi draudzīgu auto vadīšanas stilu plašākai sabiedrības daļai. Vēlamies dalīties degvielas taupīšanas un vides saudzēšanas noslēpumos ar dalībniekiem un citiem interesentiem. Sacensību gaitā tiksnoskaidroti ekonomiskākie braucēji četrās autobraucēju kategorijās – benzīns vai dīzelis, auto pilna masa līdz 1500 kg vai virs 1500 kg», par pasākumu stāsta sacensību galvenais organizators Kaspars Dobrais, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studentu parlamenta Sociālo lietu nodaļas vadītājs.

EkoOrientēšanās ir sporta un izklaides pasākums standarta automašīnām, kas ietver trīs sporta veidus – piedzīvojumu spēli ar īpašu uzdevumu veikšanu maršruta laikā, autoralliju, kas paredzdalībniekiem iekļauties noteiktā laikā, atzīmējoties kontrolpunktos, unekobraukšanu, kad svarīgākais ir ieekonomēt degvielu, veltot uzmanību sava braukšanas stila paradumiem.

Dalībnieki 300 kilometru trasē dosies ar uzpildītām degvielas bākām, kuras finišā atkārtoti uzpildīs organizatori. Piedzīvojums sāksies no modes un izklaides centra Rīga Plaza un noslēgsies pēc 12 kontrolpunktiem Liepājā, kur mūzikas klubā «Fontaine Palace» notiks apbalvošanas ceremonija un sacensību afterparty.

Visukategoriju pirmo trīs vietu ieguvēji balvās iegūs labumus no pasākuma Lieldrauga Rīga Plaza un citiem atbalsītājiem – «Lāču maize», «PiebalgasAlus», «Party Bus», «Smiļģu bārs», «Aerodium», «Airsoft izklaide», RTU Studentu parlamenta un RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes studentupašpārvaldes. Sacensības atbalsta arī «Volvo Truck Latvia», kas ir par ekonomisku braukšanas stilu, ļaujot organizatoriem samazināt sacensību dalības maksu.

Lai pieteiktos sacensībām, nepieciešams aizpildīt reģistrācijas anketu EkoOrientēšanās mājaslapā,  sadaļā – reģistrācija. Dalības maksa, piesakoties līdz 25. maijam ir Ls 20, no 26.–31. maijam - Ls 25, pasākuma dienā – Ls 45.

Pasākumu organizē Rīgas Tehniskās universitātes Transporta un mašīnzinību fakultātes studentu pašpārvalde –«Mehi», sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlamentu.

RTU Studentu parlaments

21. maijs, 2013 plkst. 11:53