RTU studenti un absolvents kļūs par «Iespējamās misijas» skolotājiem

21. maijs, 2009

Ceturtdien, 21.maijā, paziņoti programmas «Iespējamā misija» Otrā iesaukuma dalībnieki – 16 jaunie skolotāji, kas septembrī sāks darbu skolās un kuru vidū ir divi Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MĶLF) studenti un viens absolvents.

21.05.2009.

Programmas jaunie dalībnieki tika rūpīgi izvēlēti četrās atlases kārtās un atlasīti no 191 kandidāta vidus. Dalībai programmā «Iespējamā misija» izvēlētie RTU MLĶF studenti ir Bruno Bahs, Kirils Gorovojs un absolvents Mārtiņš Gulbis, un viņi skolā mācīs vizuālo mākslu, ķīmiju un fiziku.

Vizuālo mākslu skolā mācīs Materiālu tehnoloģijas un dizaina bakalaura programmas students B. Bahs, bet ķīmiju – ķīmijas tehnoloģijas bakalaura studiju programmas students K. Gorovojs. Abi studenti šogad gatavojas absolvēt RTU.

Savukārt fiziku programmas «Iespējamā misija» laikā skolā mācīs M. Gulbis, kurš RTU ir ieguvis gan bakalaura grādu ķīmijas tehnoloģijā, gan maģistra grādu ķīmijā.

Kā uzskata M. Gulbis, izglītība ir visa pamats: «Izglītība, ko iegūstam ģimenē, skolā un sabiedrībā, ietekmē ikviena cilvēka dzīvi. Tieši balstoties uz iegūtām zināšanām, nepārtraukti pilnveidojoties un mainoties, mēs spējam progresēt jebkurā darbības sfērā.»

Kā vēsta programmas «Iespējamā misija» mājaslapa, Mārtiņš ir strādājis Koksnes ķīmijas institūtā, bet pēc laika apjautis, ka šis darbs viņu nesaista. Patiesībā ar bērnu mācīšanu Mārtiņš, kā pats saka, mazliet ņēmies jau pamatskolā – skaidrojis kas un kā. Arī vidusskolas laikā palīdzējis klases biedriem, brālim, māsai un draugiem. «Tolaik to darīju, jo man patika, bet es neapzinājos, ka tā varētu būt profesija.»

Tagad jau otro gadu viņš nopietni pasniedz fizikas, ķīmijas, matemātikas privātstundas gan vidusskolēniem, gan studentiem. «Jā. Man šķiet, ka tas man padodas. To ir teikuši arī skolojamie, ka man esot izdevies divās trīs stundās paskaidrot to, ko skolotājiem nav izdevies vairākos gados. (..) Būt par skolotāju – tas ir mans aicinājums, un es vēlos ienest izglītībā vislabāko, ko vien spēju.»

«Iespējamā misija» ir nacionāla mēroga korporatīvās sociālās atbildības iniciatīva izglītības jomā Latvijā, kuru dibinājuši un atbalsta biznesa un ideju līderi – «Lattelecom», «Swedbank» un Ideju partneru fonds. Programmas mērķis ir sekmēt izglītības kā vērtības nostiprināšanos Latvijā, palīdzot talantīgiem augstskolu absolventiem kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem un nākotnes līderiem.

«Iespējamā misija» jau otro gadu aicināja programmā iesaistīties sabiedriski aktīvus augstskolu absolventus ar labām akadēmiskām zināšanām, spožām idejām, līdera dotībām un labvēlīgu attieksmi pret dzīvi. Programmas dalībnieki kļūs par skolotājiem un divus gadus strādās skolā. Šogad vēlmi kļūt par Iespējamās misijas dalībniekiem izteica 191 kandidāts, kas ir gandrīz trīs reizes vairāk nekā pagājušajā gadā. Vairāk informācijas par šā gada «Iespējamās misijas» dalībniekiem mājaslapā.

RTU Informācijas centrs

21. maijs, 2009 plkst. 15:41