RTU studenti un profesori sacentīsies skvošā

26. aprīlis, 2012

Piektdien, 27. aprīlī notiks jau ceturtās Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 150. jubilejai veltītās sporta sacensības «Students pret profesoru – KURŠ KURU?». Šoreiz studenti ar profesoriem sacentīsies par labākās komandas titulu skvošā. Sacensības organizē RTU Sporta klubs un Studentu parlaments.

Skvošs ir intelektuāla, azartiska un dinamiska sporta spēle, kas palīdz uzturēt labu fizisko formu. Fiziskā slodze ir divas līdz trīs reizes lielāka nekā tenisā. Skvošs attīsta izturību, kustību koordināciju, kā arī labvēlīgi iedarbojas uz kardio- un respiratorajām funkcijām.

Profesoru komandā startēs:
RTU Starptautisko un sabiedrisko attiecību departamenta projektu vadītāja Liene Maurīte, kura ar skvošu hobija līmenī nodarbojas jau piecus gadus un aktīvi iesaistījusies Latvijas Skvoša federācijas darbā;
RTU Zinātniskā darba prorektora dienesta darbiniece Linda Rudzīte, kuraiskvošs ir viens no hobijiem, ko uzspēlēt kopā ar draugiem;
RTU Sporta kluba direktore Sanita Vīlistere, kura nodarbojas ar rekatlonu – sporta veidu, kas sevī ietver četrus rakešu sporta veidus unskvošs ir viens no šiem sporta veidiem, ko Sanita spēlē tikai divus gadus (šā gada Latvijas čempionātā izcīnīja 9. vietu, zaudējot tikai vienu spēli);
RTU Biznesa atbalsta un attīstības centra direktora vietnieks Oskars Priede, kurš arī skvošu izvēlējies par savu hobiju, ko spēlē piecus gadus;
RTU Zinātniskā darba prorektora dienesta nodaļas vadītājs Renārs Reklaitis, kurš gan vairāk aizraujas ar badmintonu.

Studentus šajās sacīkstēs pārstāvēs īpaši labi sagatavota, iespējams, profesionāļu komanda, kuras dalībnieku sastāvu šoreiz studenti vēlas paturēt noslēpumā.

Sacensības notiks 27. aprīlī plkst. 16 Zelta boulinga skvoša kortos, Uzvaras bulvārī 2, Rīgā.
Visa gada garumā RTU studenti un profesori noskaidros labākos sešos dažādos sporta veidos – šaušanā, kērlingā, badmintonā, skvošā, volejbolāun futbolā.

Sacensību kārtība un nolikums tiek izsludināts divas nedēļas pirms sacensībām. Katra posma beigās notiek apbalvošana. Noslēguma apbalvošanaun sacensību kopvērtējuma uzvarētājs tiek pasludināts pēc pēdējā posma.Pirmo trīs sacensību (šaušana, kērlings un badmintons) uzvaras un zaudējumu attiecība pagaidām ir 2:1 profesoru labā.

26. aprīlis, 2012 plkst. 15:19