RTU studenti veiksmīgi veikuši Zaļās patruļas

2. decembris, 2009

Lai veiktu vides piesārņojuma monitoringu un veidotu Rīgas piesārņojuma karti, visu rudeni Rīgas Tehniskās universitātes Vides aizsardzības un siltumu sistēmu institūta 1. kursa studenti Rīgā veica Zaļās patruļas. Ceturtdien, 3. decembrī, Zaļo patruļu dalībnieki Vides ministrijā tikās ar vides ministru Raimondu Vējoni, lai izvērtētu paveikto.

07.12.2009.

Ar ministru tikās Vides aizsardzības un siltumu sistēmu institūta direktore profesore Dagnija Blumberga, 30 Vides aizsardzības un siltumu sistēmu institūta 1. kursa bakalaura līmeņa studenti, Zaļo patruļu koordinatore Elīna Dāce un projekta «Pēdas» vadītāja Vita Jaunzeme.

RTU 1. kursa studenti Zaļo patruļu laikā pētīja Rīgas zaļās teritorijas.

Turpmāk visus datus, kas apkopoti Zaļo patruļu laikā, plānots apkopot un ievietot Latvijas piesārņojuma kartē, kura tapusi, projektam «Pēdas» sadarbojoties ar portālu Kurtuesi.lv

Zaļās patruļas ir izveidotas uz sabiedriskās iniciatīvas pamata, sadarbojoties projektam «Pēdas», Rīgas Tehniskajai universitātei un Latvijas Universitātei. To uzdevums ir veikt zaļo zonu (parku, mežu, ezeru un upju) izpēti: veicot iedzīvotāju aptauju, noskaidrot reālo situāciju saistībā ar vides piesārņojumu un no tā izrietošajām problēmām, kā arī, veicot rūpīgu vides monitoringu, veidot Rīgas teritorijas piesārņojuma karti, lai par iegūtajiem rezultātiem informētu sabiedrību un atbildīgās institūcijas.

Zaļo patruļu dalībnieku iesaistīšanās vides aizsardzībā un sabiedrības neformālajā izglītošanā veicina dabas piesārņojuma samazināšanos, sabiedrības līdzatbildību un iesaistīšanos vides problēmu risināšanā.

RTU Informācijas centrs

2. decembris, 2009 plkst. 15:35