RTU studentu biznesa idejas augstu novērtētas Somijā

28. februāris, 2017
.
.
.
RTU Enerģētikas un elektrotehnikas falultātes 2. kursa students, «Drone Plane» idejas autors Viktors Bikovs

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu biznesa idejas – audio sistēmas iekārta «EBR» ekstrēmo sporta veidu cienītājiem un bezpilota mikrolidaparāta elektrostaciju apsekošanas sistēma «Drone Plane» – praktiskajā seminārā «BootCamp» izvēlētas kā divas no četrām progresīvākajām studentu biznesa inkubatoru idejām. Praktiskais seminārs no 23. līdz 25. janvārim notika Somijā, Helsinkos, un tajā piedalījās 40 jaunieši no Latvijas, Zviedrijas un Somijas.

Bezpilota mikrolidaparāts «Drone Plane» ir universāla apsekošanas sistēma, kas nodrošina vides monitoringu un veic uzraudzību. Savukārt bezvadu audio sistēmas iekārta «EBR» paredzēta ekstrēmo sporta veidu cienītājiem. Sistēma iestrādāta sportista ķiverē, un to ir viegli noņemt un atkal piestiprināt. Skaņas sistēmas skaļumu iespējams regulēt, nenovelkot cimdus.

Intensīvajām biznesa mācībām no Latvijas tika apstiprināti seši komandu un seši individuālie pieteikumi kas, vērtējot pieteiktās idejas, tika izraudzīti atlases kārtībā. Izvēlētie dalībnieki strādā gan ar virtuālās realitātes programmatūru arhitektūrā, gan levitācijas dēli – tradicionālajam skrituļdēlim līdzīgu ietaisi, kas šķietami pakārta gaisā dažus centimetrus virs zemes.

Biznesa mācībās komandas no Latvijas, Zviedrijas un Somijas pieredzējušu padomdevēju un lektoru vadībā prezentēja savas idejas un meklēja veidus, kā tos uzlabot, dalījās pieredzē, meklēja sadarbības partnerus, veidoja starptautiskus kontaktus, kā arī piedalījās intensīvā mācību kursā par biznesa ideju un jaunuzņēmumu attīstības iespējām.

«Pasākumā dalībniekiem tika stāstīts arī par jaunās pieejas lean start-up biznesa uzsākšanas principiem, kas noder, lai ātri un efektīvi pārbaudītu izvirzītās hipotēzes un praksē testētu savas biznesa idejas dzīvotspēju. Kopumā biznesa mācības bija vērtīga iespēja iegūt kontaktus turpmākai sadarbībai Latvijā, Zviedrijā un Somijā,» par pieredzēto dalās viens no praktiskā semināra «BootCamp» dalībniekiem Jānis Bērziņš.

«BootCamp» tiek organizēts, īstenojot starptautisku projektu «Baltijas uzņēmējdarbības laboratorijas/Baltic Entrepreneurship Laboratories» («BELT»), ko īsteno RTU studentu biznesa inkubators «IdeaLAB». RTU ir kļuvusi par vienu no aktīvākajiem jauno uzņēmēju atbalstītājiem Latvijā un ir izveidojusi Latvijā modernāko radošo inkubatoru produktu un tehnoloģiju izstrādes jomā, balstoties uz RTU Dizaina fabrikas un «IdeaLAB» potenciālu. Pagājušā gada uzsaukumā «IdeaLAB» saņēma 66 biznesa ideju pieteikumus. Uzņēmējiem tiek sniegta palīdzība produktu dizaina un jaunu tehnoloģiju izstrādē, kā arī sadarbības veicināšanā ar ārvalstu partneriem, tiek radītas iespējas iesaistīties starptautiskos projektos.

«BELT» mērķis ir veicināt sadarbību starp studentiem un inovatīvajiem jaunuzņēmumiem, kā arī atbalstīt jauno starptautisko jaunuzņēmumu veidošanos.

Projekta vadošais partneris ir Baltijas institūts Somijā, Tamperē (The Baltic Institute of Finland). Projektā līdztekus RTU kā partneri ir iesaistīti «New Factory Ltd» (Tampere, Somija), «Almi/Demola East Sweden» (Noršēpinga, Zviedrija), Laurea University of Applied Sciences/Spinno Enterprise Center (Helsinki, Somija), Tampere Region Economic Development Agency (Tampere, Somija), Tamperes pilsēta un Jūrmalas pilsētas dome.

Nākamais praktiskais seminārs «BootCamp» notiks septembrī Noršēpingā, Zviedrijā.

Vairāk informācijas par projektu «BELT» RTU mājaslapā.

Sekot līdzi «BELT» jaunumiem var projekta Facebook lapā.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

Publikācijas datums

28. februāris, 2017 plkst. 14:06

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi