RTU Studentu parlaments un studentu pūtēju orķestris aicina piedalīties Lāčplēša dienas pasākumos

10. novembris, 2014

Godinot Latvijas brīvības cīnītāju piemiņu, otrdien, 11. novembrī, Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlaments (RTU SP)  rīkos tradicionālo lāpu gājienu, savukārt RTU pūtēju orķestris «SPO» koncertēs ziedojumu akcijā Rīgas Brāļu kapu memoriālā ansambļa restaurācijai.

Pieminot Latvijas valsts armijas uzvaru pār Rietumkrievijas brīvprātīgo armiju jeb Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī, RTU Studentu parlaments jau piekto gadu aicina studentus piedalīties lāpu gājienā. Pulcēšanās paredzēta plkst. 18.30 pie RTU  Studentu parlamenta biroja Ķīpsalā, Āzenes ielā 22, kur svinīgās svētku uzrunas teiks RTU prorektors Tālis Juhna un RTU SP prezidente Ilva Grigorjeva, kā arī Latvijas militārās jomas pārstāvji.

Svinīgo runu noslēgumā klātesošie kopīgi nodziedās latviešu tautasdziesmu «Div’ dūjiņas gaisā skrēja» un pēc tam visi tiks aicināti doties svinīgajā svētku gājienā, kurš noslēgsies pie Rīgas pils. Tur ikvienam dalībniekam, godinot kritušos brīvības cīnītājus, būs iespēja nolikt svecīti. RTU Studentu parlaments aicina ikvienu gājiena dalībnieku parūpēties par to, lai ceļš līdz Rīgas pilij būtu gaišāks, un paņem līdzi lāpas vai citus gaismas objektus.

Savukārt RTU pūtēju orķestris «SPO» piedalīsies ziedojumu akcijā Rīgas Brāļu kapu memoriālā ansambļa restaurācijai. Viņu muzikālo sniegumu tiešraidē no Rīgas Brāļu kapu memoriāla varēs vērot Latvijas Televīzijas (LTV) 1. kanālā plkst. 18.42. Akcijā piedalīsies arī koris «Kamēr…», Zemessardzes 51. kājnieku bataljona ansamblis un Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris. Tiešraidi vadīs Ēriks Niedra.

Akcija notiek jau trešo gadu un tās laikā ir saziedoti 142 000 EUR. Šā gada mērķis ir savākt 49 000 EUR, lai Rīgas Brāļu kapu noslēdzošās sienas restaurāciju varētu pabeigt līdz 2015. gada oktobrim, kad apritēs 100 gadi, kopš Brāļu kapos veikti pirmie apbedījumi.

Laika posms no 1918. gada 18. novembra, Latvijas Republikas proklamēšanas dienas, līdz 1919. gada 11. novembrim, Rīgas atbrīvošanai no iekarotāju karaspēka, ir viens no sarežģītākajiem Latvijas vēsturē. Lai gan 1918. gada 18. novembrī tika pasludināta Latvijas neatkarība, valstī vēl aizvien atradās vācu un krievu karaspēks, un tikai 1919. gadā, kad Latvijas Brīvības cīņu laikā iekarotāji tika padzīti no Rīgas, kļuva skaidrs, ka valsts nostiprinājusi savu neatkarību.

RTU Komunikācijas nodaļa

10. novembris, 2014 plkst. 17:05