RTU Studentu pūtēju orķestris «SPO» uzvarējis starptautiskā pūtēju orķestru konkursā

5. aprīlis, 2017
RTU Studentu pūtēju orķestris «SPO» ieguvuši pirmo vietu visaugstākās grūtības pakāpes grupā IV Starptautiskajā pūtēju orķestru konkursā «Baltic Open» un IX Latvijas pūtēju orķestru konkursā. Foto – RTU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studentu pūtēju orķestris «SPO» ieguvuši pirmo vietu visaugstākās grūtības pakāpes grupā IV Starptautiskajā pūtēju orķestru konkursā «Baltic Open» un IX Latvijas pūtēju orķestru konkursā, kurā piedalījās 47 pūtēju orķestri no visām trim Baltijas valstīm. Konkursi notika 2. aprīlī Jelgavas pilsētas kultūras namā.

Kopā ar RTU Studentu pūtēju orķestri «SPO» konkursā piektās – visaugstākās grūtības pakāpes – grupā piedalījās jauniešu pūtēju orķestris «Fanfara», Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas un Latvijas Universitātes pūtēju orķestri, kā arī Tallinas Ugunsdzēsēju asociācijas pūtēju orķestris no Igaunijas. Piektās pakāpes grupā obligāti izpildāmie skaņdarbi bija Romualda Kalsona «Svīta pūtēju orķestrim» un Gunāra Ordelovska «Parādes maršs».

Konkursu vērtēja profesionāla žūrija: Liepājas simfoniskā orķestra galvenais diriģents Atvars Lakstīgala, Latvijas Nacionālo bruņoto spēku orķestra diriģents Guntis Kumačevs, Klaipēdas Muzikālā teātra galvenais diriģents Dainius Pavilionis (Lietuva), Palangas profesionālā pūtēju orķestra diriģents Vīgants Rekašis (Lietuva) un Jelgavas bigbenda mākslinieciskais vadītājs Raitis Ašmanis.

IV Starptautisko pūtēju orķestru konkursu «Baltic Open» un IX Latvijas pūtēju orķestru konkursu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

5. aprīlis, 2017 plkst. 8:50