RTU studentu teātra «Spēle» finālspēle festivālā «Rīga spēlē teātri»

11. aprīlis, 2013

Sestdien, 13. aprīlī, plkst. 19.30 VEF kultūras pilī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu teātris «Spēle» ar Antona Čehova lugas «Kaija» iestudējumu piedalīsies ikgadējā amatieru teātru festivāla «Rīga spēlē teātri» noslēguma skatē un cīnīsies par galveno ceļojošo balvu «Lielais Toms».

«Visus gribētājus nevaru paņemt, tādēļ jārīko pat konkurss. Lai arī RTU ir universitāte ar tehnisku ievirzi un domāšanu, jauniešus interesē kultūra, un arī aktiermāksla viņiem labi padodas,» par RTU studentu vēlmi sevi attīstīt arī uz skatuves laikraksta «Izglītība un Kultūra» intervijā stāsta RTU studentu teātra «Spēle» režisors, mākslinieciskais vadītājs Romans Grabovskis.

Viņš stāsta, ka kopā lasījuši daudzas lugas, jo ir svarīgi, lai jaunieši paši izvēlas dramaturģiju un viņiem būtu interese strādāt. «Jauniešiem šķita būtiska lugas autora meistarīgi atklātā doma,ka bieži vērtības meklējam tālumā, skatāmies tām pāri, tāpat kā cilvēkiem, kuri ir mums blakus un būtu pelnījuši, lai viņus pamana,» lugas izvēli pamato R. Grabovskis.

Festivālā piedalās 26 Rīgas kultūras centru amatieru teātri, bērnu un jauniešu studijas, studentu teātri un kopskaitā tajā savu māksliniecisko meistarību demonstrē vairāknekā 300 aktieru. No 12. līdz. 14. aprīlim VEF kultūras pilī festivāla noslēgumā skatītāji varēs baudīt interesantākos iestudējumus starptautiskas žūrijas vērtējumā.

Festivālu atbalsta Rīgas pašvaldība, to organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

RTU Informācijas centrs

11. aprīlis, 2013 plkst. 13:14