RTU studiju prorektora vietnieks Igors Tipāns saņem Polijas ārlietu ministra piešķirto Goda zīmi «Bene Merito»

15. maijs
Foto – Polijas vēstniecība Latvijā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studiju prorektora vietnieks starptautiskajā sadarbībā Igors Tipāns saņēmis Polijas ārlietu ministra piešķirto Goda zīmi «Bene Merito» pateicībā par nopelniem darbībā, kas vērsta uz Polijas pozīciju stiprināšanu starptautiskajā arēnā.

Goda zīmi I. Tipānam Polijas vēstnieces Latvijā Monikas Mihališinas vārdā 14. maijā pasniedza Polijas vēstniecības Politikas un ekonomikas lietu nodaļas vadītājs Lukašs Cudnijs.

2009. gadā dibināto Goda zīmi «Bene Merito» no latīņu valodas var tulkot kā «labi nopelnīts» vai «vērtīgs».

RTU jau izsenis ir bijušas ciešas saites ar Poliju. Jau kopš dibināšanas 1862. gadā RTU (tolaik – Rīgas Politehnikumā un pēcāk – Rīgas Politehniskajā institūtā) izglītību ir ieguvuši daudzi studenti no Polijas. Arī patlaban RTU turpina ciešu sadarbību ar Polijas augstskolām – Rīgā studē poļu studenti un strādā poļu mācībspēki.

2022. gadā, svinot RTU 160. dzimšanas dienu, Polijas vēstnieces Latvijā Monika Mihališina RTU atklāja goda plāksni poļu profesoriem un studentiem, kuri mācījušies un strādājuši RTU un būtiski ietekmējuši pasaules zinātnes un tehnoloģiju attīstību, kā arī politisko un sabiedrisko dzīvi.

Līdztekus I. Tipānam Goda zīmi «Bene Merito» saņēma arī Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja Inese Baranovska, Jezuītu ordeņa tēvs, Mārupes draudzes «Ave Maria» un Rīgas Sv. Terēzes no Bērna Jēzus draudzes prāvests Tadeušs Cešļaks, Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas direktore Venta Kocere, uzņēmējs un fotogrāfs Alfrēds Platacis, kā arī žurnālistes Ina Strazdiņa un Elita Veidemane.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

15. maijs plkst. 12:15