RTU svarbumbu cēlājs Andrejs Makuha Eiropas čempionātā iegūst sudraba un bronzas medaļas

23. maijs, 2016

Rīgas Tehniskās universitātes Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (RTU EEF) absolvents Andrejs Makuha izcīnīja divas godalgotas medaļas – sudrabu divcīņā un bronzu garā cikla vingrinājumā – Eiropas atklātajā čempionātā svarbumbu celšanā, kas maija vidū notika Gdiņā, Polijā.

Sanita Pastare (RTU Sporta klubs ((SK)) čempionātā izcīnīja 4. vietu junioru konkurencē un 6. vietu pieaugušo konkurencē, bet viņas māsa Sintija Pastare (RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes absolvente) pieaugušo konkurencē ieguva 7. vietu. Labu rezultātu demonstrēja arī Karine Gagaeva (RTU SK), mēneša laikā uzlabojot savu personisko rekordu par 18 pacēlienu reizēm.

Sacensībās nepatīkamu pārsteigumu piedzīvoja RTU svarbumbu celšanas izlases pārstāvis Ingus Leja (Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) 5. kurss), kurš tikai apbalvošanas laikā uzzināja, ka pieaugušo ieskaitē startējis arī juniors no Ukrainas, liedzot RTU sportistam iegūt bronzas medaļu garā cikla vingrinājumā.

Šogad Eiropas atklātajā čempionātā svarbumbu celšanā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – vairāk nekā 430 sportistu no 24 valstīm, pārstāvot junioru, pieaugušo un veterānu konkurences.

23. maijs, 2016 plkst. 13:55