RTU svarbumbu cēlājs Ingus Leja izcīna 3. vietu pasaules čempionātā

3. decembris, 2015

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) svarbumbu celšanas komandas pārstāvis Ingus Leja Dublinā notikušajā Pasaules čempionātā svarbumbu celšanā izcīnīja bronzas medaļu, bet divas RTU sportistes laboja savus iepriekšējos rekordus.

I. Leja garā cikla vingrinājumā, 20 sportistu konkurencē izcīnot augsto 3. vietu, uzrādīja jaunu personisko rekordu, 32 kg smagās svarbumbas ceļot 61 reizi.

Savukārt Sanita Pastare, startējot ar 24 kg svarbumbu, to pacēla 70 reižu un uzlaboja savu Latvijas rekordu par vienu reizi. Šis rezultāts viņai čempionātā deva 4. vietu junioru grupā un 11. vietu pieaugušo konkurencē.

Sacensībās veiksmīgi startēja arī Karine Gagaeva, kura mēneša laikā spēja uzlabot savu personisko rekordu par 50 pacēlienu reizēm, čempionātā ceļot 16 kg svarbumbu 100 reižu un iegūstot 3. vietu savā grupā.

Pasaules čempionātā svarbumbu celšanā piedalījās rekordliels sportistu skaits – vairāk nekā 560 sportisti no 37 valstīm. Viņu skaitā bija gan juniori, gan pieaugušie, gan arī veterāni.

Latviju sacensībās pārstāvēja 13 svarbumbu cēlāji, no kuriem trīs – S. Pastare, I. Leja un K. Gagaeva – ir RTU izlases pārstāvji.

Tuvākās sacensības RTU svarbumbu celšanas sportistiem paredzētas 5. decembrī, kad notiks Latvijas Čempionāts svarbumbu celšanā, bet 7. decembrī RTU sporta zālē noskaidros uzvarētājus RTU svarbumbu čempionātā.

2015. gada Pasaules čempionāta svarbumbu celšanā rezultāti.

3. decembris, 2015 plkst. 15:38