RTU svarbumbu komanda uzvar Latvijas čempionātā svarbumbu celšanā

9. decembris, 2015

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) jau piekto reizi pēc kārtas izcīna 1. vietu pieaugušo komandu kopvērtējumā Latvijas čempionātā svarbumbu celšanā. Sacensības notika klasiskajā divcīņā, kur vīriešiem bija jāizpilda grūšanas un raušanas vingrinājumi, bet sievietēm – raušanas vingrinājums, informē RTU svarbumbu celšanas komandas pārstāvis Ingus Leja.

Čempionātā, kas 5. decembrī notika Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) vingrošanas zālē, piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – 150 sportistu no 13 svarbumbu celšanas klubiem. No RTU sacensībās piedalījās 15 sportisti.

Sacensībās lielisku sniegumu parādīja RTU izlases debitanti – Mihails Patreniņš (Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) 1. kurss), Dmitrijs Sisojevs (BIF 1. kurss) un Dmitrijs Pozingis (BIF 1. kurss), kuri īsā laikā uzrādīja konkurētspējīgus rezultātus.

RTU komandas dalībnieku individuālie panākumi:

• Sanita Pastare (RTU Sporta klubs) raušanas vingrinājumā ar 16 kg svarbumbu fiksēja to 129 reizes, izcīnot 1. vietu starp juniorēm un 2. vietu pieaugušo konkurencē;
  • Sintija Pastare (Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) absolvente) raušanas vingrinājumā ar 24 kg svarbumbu fiksēja to 72 reizes, izcīnot 2.vietu;
  • Karina Gagaeva (RTU Sporta klubs) – raušanas vingrinājumā ar 16 kg  svarbumbu fiksēja to 103 reizes, izcīnot 1. vietu;
  • Artūrs Aleksandravičus (Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) 4. kurss), startējot ar 2x24 kg svarbumbām, uzgrūda tās 83 reizes un sarāva 108 reizes, tādējādi izcīnot 3. vietu;
  • Dmitrijs Sisoevs (BIF 1. kurss) – startējot ar 2x24 kg svarbumbām, uzgrūda tās 22 reizes un sarāva 89 reizes, izcīnot 2. vietu starp junioriem;
  • Haralds Puriņš (MTAF 4. kurss), startējot ar 2x24 kg svarbumbām, uzgrūda tās 122 reizes un sarāva 136 reizes, izcīnot 1. vietu junioru konkurencē un 3. vietu starp pieaugušajiem;
  • Elvijs Koņiševs (Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) 1. kurss), startējot ar 2x24 kg svarbumbām, uzgrūda tās 98 reizes un sarāva 157 reizes, izcīnot 2. vietu junioru konkurencē;
  • Andrejs Makuha (Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (EEF) absolvents), startējot ar 2x32 kg svarbumbām, uzgrūda tās 65 reizes un sarāva 90 reizes, izcīnot 1. vietu;
  • Arnis Hansons (BIF absolvents), startējot ar 2x32 kg svarbumbām, uzgrūda tās 85 reizes un sarāva 110 reizes, izcīnot 1. vietu;
  • Raitis Gideks (EEF 4. kurss), startējot ar 2x32 kg svarbumbām, uzgrūda tās 60 reizes un sarāva 70 reizes, izcīnot 3. vietu;
  • Ingus Leja (BIF 4. kurss), startējot ar 2x32kg svarbumbām, uzgrūda tās 57 reizes un sarāva 70 reizes, izcīnot 2. vietu.

RTU komanda piedalījās arī sacensību noslēgumā notikušajās junioru un pieaugušo komandu stafetēs. Juniori, stafetē ceļot 24 kg svarbumbas, izcīnīja trešo vietu, ar 150 pacēlienu reizēm piekāpjoties Rugāju/Jaungulbenes komandai (177 pacēlienu reizes) un Daugavpils novada komandai (168 pacēlienu reizes). RTU junioru komandā Latvijas čempionātā svarbumbu celšanā startēja divi jaunie svarbumbu cēlāji Igors Trafimovs un Dmitrijs Sisojevs un divi jau pieredzējuši svarbumbu cēlāji Elvijs Koņiševs un Haralds Puriņš.

Savukārt pieaugušo komandu stafetē RTU šogad piedalījās divas komandas, kuras uzrādīja labus rezultātus, izcīnot 1. un 4. vietu no septiņām komandām. Pirmo vietu pieaugušo stafetē izcīnīja Arnis Hansons, Raitis Gideks un I. Leja, kopā paceļot 112 reizes, bet ceturto vietu ieguva Andrejs Makuha, Roberts Koops un Haralds Puriņš, paceļot 83 reizes. 2. vietu stafetē izcīnīja Vecumnieku komanda ar 107 reizēm, bet trešo vietu ieņēma svarbumbu celšanas klubs «Ventspils Atlants» ar 88 reizēm.

Kā jau minēts iepriekš, RTU triumfēja Latvijas čempionātā svarbumbu celšanā komandu kopvērtējumā pieaugušo konkurencē, bet labu sniegumu parādīja arī RTU juniori, kuri izcīnīja augsto 3. vietu, piekāpjoties vien Daugavpils novada komandai un Rugāju/Jaungulbenes komandai.

Nākošās sacensības RTU svarbumbu cēlājiem paredzētas 30. janvārī Daugavpilī, kur būs jāizpilda garā cikla vingrinājums.

9. decembris, 2015 plkst. 16:29