RTU svinēs Leonardo da Vinči 558. dzimšanas dienu

14. aprīlis, 2010

Ceturtdien, 15. aprīlī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti un mācībspēki svinēs Renesanses ģēnija Leonardo da Vinči 558. dzimšanas dienu, kam par godu organizēs otro Zinātnes pagraba diskusiju «Vai izgudrot var tikai ģēnijs?».

14.04.2010.

Diskusija «Vai izgudrot var tikai ģēnijs?» 15. aprīlī norisināsies RTU izstādes «Leonardo ģēnijs» telpās, Kaļķu ielā 1, pagrabstāvā.

Plkst. 18.30  tiks demonstrētas īsfilmas par Leonardo Da Vinči izgudrojumiem, noslēpumiem un talantu.

Plkst. 19 studenti kopā ar dažādu nozaru ekspertiem un ciemiņiem meklēs atbildes uz jautājumiem – vai izgudrot un radīt jaunas, inovatīvas lietas var jebkurš, vai arī tie ir īpaši izredzēti cilvēki, kā norit izgudrošanas process, cik tālu sniedzas cilvēka iztēle un kādus izgudrojums cilvēks var radīt nākotnē.

Diskusijas noslēgumā diskusijas dalībnieki tiks aicināti nopūst svecītesuz Leonardo da Vinči jubilejas kūkas.

Diskusiju vadīs RTU Būvniecības fakultātes Materiālu un konstrukciju institūta vadošais pētnieks Kaspars Kalniņš.

Diskusijā piedalīsies:

• Jānis Grundspeņķis, RTU profesors, Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes dekāns kura pētniecības joma ir mākslīgais intelekts;
  • Videvuds Ārijs Lapsa, Latvijas izgudrotāju biedrības valdes loceklis, RTU Būvniecības fakultātes docents, 80 izgudrojumu autors būvmateriālu, būvkonstrukciju un tehnoloģisko procesu jomā;
  • Pēteris Urtāns, ergoterapeits, smadzeņu treniņu metodikas izplatītāja un praktizētāja «RigaBrain» dibinātājs;
  • Rihards Funts, SIA «Rijada» dizaineris un projektu vadītājs, projekta «Lauku Šarms» idejiskais autors, Latvijas Mākslas akadēmijas Industriālā dizaina katedras students.

Diskusijas mērķis ir atklāt zinātnes aizraujošo pusi, lai rosinātu interesi par zinātni. Pasākumu organizē RTU Studentu parlamenta Zinātnesnodaļa.

Leonardo da Vinči – izcils renesanses laika arhitekts, anatoms, botāniķis, skulptors, inženieris, izgudrotājs, matemātiķis, gleznotājs, mūziķis un rakstnieks. Dzimis 1452. gada 15. aprīlī. Viņš tiek uzskatītspar vienu no pasaules visu laiku talantīgākajiem cilvēkiem.

RTU Informācijas centrs

14. aprīlis, 2010 plkst. 9:37