RTU TDA «Vektors» un deju skola «Dzirnas» aicina uz deju koncertu «Izdejoties»

7. aprīlis, 2016

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Tautas deju ansamblis «Vektors» un tā vadītāja Dagmāra Leja aicina dejas mākslas cienītājus uz pavasarīgu deju koncertu «Izdejoties!». Tajā «Vektors» dejas soli mīs kopā ar ansambļa draugiem – Agra Daņiļeviča deju skolu «Dzirnas».

Koncerts notiks sestdien, 9. aprīlī, plkst. 16 deju skolas «Dzirnas» Lielajā zālē, Lāčplēša ielā 106/108. Biļetes – iepriekšpārdošanā RTU Kultūras centrā, Kaļķu ielā 1, 216. kabinetā, kā arī pirms koncerta norises vietā. To cena – 3 EUR.

Koncertu «Vektors» iecerējis veidot kopā ar deju skolu «Dzirnas», ar kuru ansambli saista vairāku gadu draudzība un sadarbība dažādos deju uzvedumos un koncertos. Arvien ciešāka kolektīvu draudzība veidojas, ne vien pateicoties kopīgajiem projektiem, bet arī D. Lejai, kura «Dzirnās» strādā jau vairāk nekā sešus gadus.

Koncertā «Vektors» gan dejos dažādas pašu vektoriešu iemīļotas latviešu tautas deju horeogrāfijas, tostarp Jāņa Ērgļa horeogrāfiju «Es izjāju prūšu zemi», A. Daņiļeviča horeogrāfiju «Rakstu raksti», Ulda Žagatas horeogrāfiju «Zemgale», gan vienosies kopīgā dejā ar deju skolas «Dzirnas» mazākajiem dejotājiem, izpildot A. Daņiļeviča horeogrāfiju «Ampeļdancis». Koncerta otrajā daļā skatītāju vērtējumam tiks nodotas pavisam jaunas horeogrāfijas, kuras «Vektora» repertuārā ienākušas pavisam nesen un tiek gatavotas Tautas deju ansambļu lieluzvedumam «Gredzenus mijot», kas norisināsies 28. maijā Cēsu Pils parka estrādē.

Pirms un pēc koncerta apmeklētāji aicināti aplūkot arī fotogrāfa Kristapa Kļaviņa fotoizstādi «Viss mainās!», kurā atainoti skaistākie «Vektora» koncerta «Viss mainās» fotomirkļi. Koncerts ir zīmīgs TDA «Vektors» vēsturē, jo tajā tika nosvinēta ilggadējā «Vektora» vadītāja Ulda Šteina 80 gadu jubileja un 55 gadi ansamblī. Koncertā U. Šteins simboliski nodeva kolektīva vadības grožus jaunajai vadītājai D. Lejai. Koncerts notika 7. decembrī Latvijas Nacionālajā teātrī.

7. aprīlis, 2016 plkst. 10:18