RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes pagalmā iestāda ozolu

17. maijs, 2011

RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes (TMF) pagalmā, Ezermalas ielā, akcijas «Skābeklis» laikā fakultātes dekāns Ēriks Geriņš un Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas vadītājs Vilnis Rantiņš iestādījuši ozolu.

Skatīt galeriju

rantins_gerins_tmf.jpg«Ozols ir dižkoks – aug lēni, bet stabili, un ar zināšanām ir tāpat –tās apgūstamas lēni, pamatīgi, bet uz visu dzīvi. Pieaudzis ozols ir varen kupls, tam ir daudz zīļu, un tāpat mūsu studenti – kad izaugs kā speciālisti, būs tie, kas ekonomiku cels,» atzīst V. Rantiņš.

Katrā koku stādīšanas reizē tiek aicināta piedalīties kāda spilgta personība, kura ir saistīta ar tā brīža aktualitātēm Latvijas sabiedrībā, vēsturē, sportā, mākslā, saimnieciskajā dzīvē vai kādā citā jomā. Šoreiz publikācijā akcentēta mašīnbūves un metālapstrādes nozares augšupeja un nozīmīgais devums Latvijas tautsaimniecībā. Jau ziņots, ka V. Rantiņš 11. aprīlī tika apbalvots ar vienu no augstākajiem valsts apbalvojumiem – Atzinības krustu par ilggadējo ieguldījumu Latvijas tautsaimniecībā.

«Dienas» māksliniece Sarmīte Māliņa un fotogrāfs Kristaps Kalns akcijai veltītās publikācijas AS «Diena» laikrakstos un žurnālos veido kā mazu mākslas darbu, un 2011. gadā paredzēts izveidot plašam sabiedrības lokam pieejamu akcijas «Latvija stāda kokus» plakātu izstādi.

Kā raksta žurnālists Egīls Zirnis: «Kokus stādīt ir svarīgi. Ja nebūtu koku, mēs nekad nebūtu nokāpuši uz zemes. Ja mūsu nebūtu uz zemes, arī ezeri joprojām lidinātos pa gaisu, jo uz zemes nebūtu neviena, kas tos nosauc vārdā. Latviju bez kokiem mēs paši nevarētu pazīt, nedz tādā dzīvot.»

Koku sēšanas un stādīšanas akciju «Skābeklis» Meža dienu laikā jau otro gadu organizē a/s «Latvijas valsts meži», «SEB banka» un laikraksts«Diena». Akcijas mērķis ir padarīt Latviju par vienu no viszaļākajām valstīm pasaulē. Projekta ideja – iestādīt koku un simboliski paust savunostāju pret gaisa piesārņojuma palielināšanu, globālās sasilšanas veicināšanu, kā arī vairot Latvijas zaļo zeltu – mežu fondu.

Šogad akciju «Skābeklis» pirms Lielās talkas 30. aprīlī atklāja Valsts prezidents Valdis Zatlers, iestādot pīlādzi pie Raunas vidusskolas.

RTU Informācijas centrs

Publikācija laikrakstā «Lietišķā Diena» (17.05.2011.). ld_31_17maijs.jpg