RTU un Itāliju vieno sadarbības projekti un draudzība

25. septembris, 2009

«RTU un Itāliju vieno draudzība, sadarbība biznesā, zinātniskajā pētniecībā un studijās,» atklājot RTU Itālijas dienu, atzina RTU zinātņu prorektors Leonīds Ribickis. Lai veicinātu starptautisko sadarbību, studentu un pētnieku starpnacionālās aktivitātes, trešdien, 7.oktobrī, Rīgas Tehniskajā universitātē norisinājās RTU Itālijas diena, kurā pulcējās studenti, pētnieki, Itālijas vēstniecības pārstāvji, Itālijas Ārējās tirdzniecības institūta Pārstāvniecības Rīgā (ICE) amatpersonas un uzņēmēji. RTU Itālijas dienu vadīja dziedātājs Roberto Meloni. Itālijas dienas dalībnieki tika iepazīstināti ar Itālijas augstākās izglītības sistēmu, kā arī novērtēja RTU sadarbību ar Itālijas augstskolām. Par pieredzi, kas gūta, dodoties «Erasmus» apmaiņas studijās, stāstīja gan tie RTU studenti, kas studējuši Itālijā, gan tie itāļu studenti, kas šobrīd studē RTU. Ar prezentācijām uzstājās Ričards de Šazāls (Richard de Chazal), Milānas Politehniskā institūta (Politecnico di Milano) students, kurš šobrīd kā «Erasmus» students studē RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē, kā arī Klaudio Rošā (Claudio Rochas), RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta vadošais pētnieks. Ar «Erasmus» studiju pieredzi Milānas Politehniskajā institūtā klātesošos iepazīstināja RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes studenti Everita Berga, Lauma Līdaka, Dāvis Gertners.

07.10.2009.
 Skatīt galeriju

RTU Itālijas dienas dalībniekus priecēja RTU vīru koris «Gaudeamus», kurš par godu šim notikumam savā repertuārā bija iekļāvis itāļu tautasdziesmu «La Montanara».

Lai popularizētu studijas ārzemēs, RTU Starptautisko un sabiedrisko attiecību departaments saistībā ar «Erasmus» programmu oktobrī sāk jaunu projektu – reizi mēnesī tiks organizēta kādas RTU sadarbības valsts diena universitātē. Itālijas diena ir pirmais šā projekta pasākums. Plānots, ka novembrī RTU notiks Vācijas diena.

RTU Itālijas dienu atbalstīja: Itālijas vēstniecība Latvijā, programma «Erasmus», Itālijas Ārējās tirdzniecības institūts, restorāns «Pomodoro».

RTU Informācijas centrs

25. septembris, 2009 plkst. 15:46