RTU un LNT nāk klajā ar inovācijām veltītu televīzijas kopprojektu

5. oktobris, 2010

«RTU un LNT kopprojekts ir iespēja uzlabot RTU komunikāciju ar sabiedrību un parādīt, kas notiek laboratorijās un ko spēj Latvijas zinātne,» par Rīgas Tehniskā universitātes (RTU) un Latvijas Neatkarīgā televīzijas (LNT) kopprojektu saka projekta iniciators RTU zinātņu prorektors akadēmiķis Leonīds Ribickis.

05.10.2010.

«RTU zinātnieki ik gadu īsteno nozīmīgus pētniecības projektus, kuru rezultātā rod jaunus risinājumus dažādām tehnoloģijām, veic būtiskus atklājumus un fiksē jaunas tendences daudzās tautsaimniecības nozarēs. RTU ir arī viens no lielākajiem Latvijas patentu īpašniekiem. Šis RTU unLNT kopprojekts ir iespēja uzlabot RTU komunikāciju ar sabiedrību. Ceram, ka sižetus ar interesi vēros arī Latvijas uzņēmēji un ka tādējādiveicināsim zinātnieku un uzņēmēju sadarbību,» atzīst L. Ribickis.

Jau ziņots, ka RTU un LNT nāk klajā ar inovācijām veltītu kopprojektu – sākot no 6. oktobra, katru trešdienu plkst. 19.15 LNT raidījuma «Tautas balss» laikā pus gada garumā tiks demonstrēti sižeti par RTU zinātnieku radītajām inovācijām.

RTU un LNT kopprojekts izveidots ar mērķi veicināt zinātnes veiksmes stāstu iekļaušanu mediju dienaskārtībā un tādējādi sekmēt Latvijas zinātnieku un vietējo uzņēmēju sadarbību, kā arī piedāvāt sabiedrībai neparastus sižetus par zinātnieku atklājumiem.

«Tautas balss» veidotie stāsti būs dinamiski, interesanti, vienkārši stāstot par sarežģīto. Raidījumos azartiski pētnieki demonstrēs jaunas tehnoloģijas: tematu loks būs plašs – sižetos tiks pārstāvētas visas tāsnozares, kurās RTU tiek veikti pētījumi. Kā vēsta raidījumu reklāmas rullītis – sižetos būs iespēja redzēt zinātnisko fantastiku tepat, Latvijā: RTU laboratorijas liek izbrīnā ieplest acis, bet izgudrojumi aizrauj elpu.

{denvideo http://www.youtube.com/watch?v=Djn6KS5zTEw}

6. oktobra raidījumā RTU zinātnieki LNT skatītājus iepazīstinās ar bezpilotu lidaparātiem, 13. oktobra raidījumā stāstīs par sensacionāliemlatviešu zinātnieku atklājumiem dzeramā ūdens kvalitātes pētījumos, savukārt 20. oktobra raidījumā demonstrēs RTU izgudrotu viedapģērbu, ar kura palīdzību iespējama cilvēka kustību enerģijas savākšana un tālāka izmantošana.

«Mēs apzināmies, cik svarīgi ir veicināt zinātnes attīstību Latvijā, tādēļ arī LNT raidījums «Tautas balss» ir iesaistījies šajā projektā. Mums Latvijā ir spēcīgi zinātnieki, kas strādā Latvijas labā un ar saviem sasniegumiem spēj Latvijas vārdu nest pasaulē,» norāda «Tautas balss» producents Guntars Gulbiņš. «Mēs pārliecinājāmies, ka RTU zinātnieku darbs ir vērsts uz to, lai mūsu dzīvi padarītu drošāku, ērtāku un patīkamāku. Nešaubāmies, ka RTU pētnieku atklājumi liks skatītājiem ik trešdienu «pielipt» pie TV ekrāniem.»

RTU Informācijas centrs

5. oktobris, 2010 plkst. 13:01