RTU vīru koris «Gaudeamus» atskaņos «Rekviēmu»

26. marts, 2013

Trešdien, 10. aprīlī, plkst. 19 Rīgas Domā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) vīru koris «Gaudeamus» izpildīs Ferenza Lista komponēto «Rekviēmu».

RTU vīru koris «Gaudeamus», turpinot tradīciju, jau vairākas sezonas pēc kārtas iestudē dažādus lielas formas darbus vīru korim. Šajā sezonā diriģenta Jāņa Ungura vadībā koris iestudējis Latvijā reti atskaņoto ungāru komponista F. Lista 1868. gadā radīto «Rekviēmu» vīru korim, solistiem un ērģelēm. Tas ir pēdējais F. Lista vokāli instrumentālais darbs, radīts laikā, kad komponists pārdzīvoja vairāku tuvu ģimenes locekļu zaudējumu.

«Rekviēms» sastāv no sešām daļām, un tā atskaņošanā piedalās arī trompetes, tromboni un timpāni. «Rekviēms» izceļas ar ļoti lielu emocionalitāti un smeldzīgu melodiskumu, kas atspoguļo F. Lista pārdzīvojumus un ļauj parādīt vīru kora plašās iespējas.

Koncertā piedalīsies arī profesionālā pūtēju orķestra «Rīga» instrumentālā grupa un solisti – Viesturs Jansons, Ivars Cinkuss, Juris Jēkabsons un Arnis Paurs. Pie ērģelēm Jānis Pelše.

Biļešu iepriekšpārdošana Rīgas Doma kasēs un pirms koncerta norises vietā, cena: Ls 5–10.

Papildu informācija pa tālr.: 22012335, www.gaudeamus.lv.

RTU Informācijas centrs

26. marts, 2013 plkst. 13:43