RTU vīru koris «Gaudeamus» plūc laurus Rīgas koru skatē

14. aprīlis, 2011

No 90 Rīgas koru kolektīviem, kas šogad piedalījās «Rīgas koru mēneša» aktivitātēs, konkursa komisija izvēlējusies labākos koru skates dalībniekus katrā koru grupā. Vīru koru grupā favorīts ir Rīgas Tehniskās universitātes vīru koris «Gaudeamus» ar diriģentu Ivaru Cinkusu.

Jaukto koru grupā par mākslinieciski augstvērtīgāko atzīts Latvijas Kultūras akadēmijas jauktā kora «Sōla» sniegums diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā, bet sieviešu koru grupā par labāko eksperti atzinuši Rīgas Latviešu biedrības sieviešu kori «Ausma» diriģenta Jāņa Zirņa vadībā.

Senioru grupā labākais ir Rīgas Latviešu biedrības nama senioru koris «Erelbe» ar diriģenti Zaigu Lazdiņu.

Dziedātāju sniegumu izvērtēja kora mūzikas speciālisti un pazīstami nozares profesionāļi – Romāns Vanags, Aira Birziņa, Ēriks Ešenvalds, Ivars Cinkuss, Mārtiņš Klišāns, Inta Pīrāga un Ārijs Šķepasts.

«Koru mēneša 2011» skatēs piedalījās 90 koru kolektīvi.

Komponists Ēriks Ešenvalds un viņa kolēģi, «Rīgas koru mēneša» konkursa komisijas eksperti, vērtējot koru sniegumu, vadījās pēc diviem galvenajiem kritērijiem – kolektīva muzikalitātes un mākslinieciskā potenciāla.

«Rīgas koru mēnesis» ir kļuvis par nozīmīgu kora mākslas kvalitātes atskaites punktu, kur jau septīto gadu tiek izvērtēts paveiktais un nosaukti spēcīgākie kolektīvi, apliecinot koru kustības nesaraujamo saikni ar mūsdienu pasaules uztveri un rīdzinieku vēlmi izteikt sevi un savu vienotību mūzikā. Rīgas Koru mēneša 2011 rezultāti apkopoti mājaslapā www.avesol.riga.lv.

RTU Informācijas centrs

14. aprīlis, 2011 plkst. 18:32