RTU Zinātnes un inovāciju centrs pirmo reizi starp konferences «Deep Tech Atelier» organizatoriem

13. maijs
.
.
.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centrs šogad kļuvis par Baltijā vērienīgākās zinātņietilpīgo tehnoloģiju nozares konferences «Deep Tech Atelier 2024» līdzorganizatoru. Konference norisināsies 16. un 17. maijā Rīgā, pulcējot vairāk nekā 1000 dalībniekus, tajā skaitā organizāciju pārstāvjus, industrijas ekspertus, jaunuzņēmumus, valsts pārvaldes pārstāvjus, politikas veidotājus un citus zinātņietilpīgu tehnoloģiju entuziastus.  

Viena no šī gada konferences tematiskajām skatuvēm «BioCosmic», par kuras saturu atbild RTU Zinātnes un inovāciju centrs sadarbībā ar «Biocatalyst Foundation» un Latvijas kosmosa industrijas asociāciju, ir veltīta kosmosa un biotehnoloģiju tēmām, kā arī šo nozaru savstarpējo mijiedarbību un starpdisciplināro pielietojumu inovāciju veicināšanas nolūkā. Biotehnoloģijas ir Latvijas stratēģiskā prioritāte inovāciju kapacitātes stiprināšanā, kas patlaban ieņem nozīmīgu vietu trijās no piecām Latvijas Viedās specializācijas stratēģijas jomām.  

Konferencē uzstāsies RTU rektors Tālis Juhna, inovāciju prorektore Liene Briede, studiju prorektore Elīna Gaile-Sarkane, Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultātes Biomateriālu un bioinženierijas institūta direktors Jānis Ločs, Zinātnes un inovāciju centra produktu attīstības vadītājs Kristens Rasčevskis, Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultātes Ūdens sistēmu un biotehnoloģiju institūta vadošā pētniece un Zinātnes un inovāciju centrs projektu vadītāja Brigita Dejus. Savus inovāciju projektus «Deep Tech Atelier 2024» prezentēs arī Ūdens sistēmu un biotehnoloģiju institūta docents Aigars Lavrinovičs un Biomateriālu un bioinženierijas institūta vadošais pētnieks Kristaps Kļaviņš. Uz konferences tematiskajām skatuvēm kāps arī vairāki RTU studiju programmas «Biotehnoloģija un bioinženierija» studenti un pētnieki.  

15. maijā plānoti dažādi «Deep Tech Atelier 2024» pavadošie pasākumi jeb side-events, tostarp RTU norisināsies pirmais biomedicīnas inovāciju pasākums «Riga Biohack #1: Biomedicine edition», kurš pulcēs vadošos biotehnoloģiju un biomedicīnas pētniekus, jaunuzņēmējus un uzņēmējdarbības profesionāļus, un RTU Zinātnes un inovāciju centra Atvērto durvju diena ar laboratoriju ekskursijām konferences viesiem un citiem interesentiem. Vairāk informācijas par pavadošajiem pasākumiem un reģistrācija.

«Konference «Deep Tech Atelier» jau vairākus gadus kalpo kā platforma zinātnes komercializācijas veicināšanai. RTU ir viens no atslēgas spēlētājiem zinātņietilpīgu inovāciju ekosistēmā, tāpēc mums kā universitātei ir svarīgi piedalīties šāda mēroga konferencēs, lai stiprinātu sadarbību ar politikas veidotājiem un citām iesaistītajām pusēm. RTU esam definējuši vairākas inovāciju vertikāles ar visaugstāko zinātnes intensitāti. Izvērtējot Latvijas priekšrocības, redzam, ka tieši kosmosa joma šobrīd ir ar vislielāko potenciālu zinātnes komercializācijā, savukārt biotehnoloģijas ir tas virziens, kurā mēs kā universitāte jau šobrīd spējam piedāvāt pasaules līmeņa zinātību tehnoloģiju radīšanā,» uzsver RTU inovāciju prorektore L.Briede. 

Vairāk nekā 1000 dalībnieki divās konferences dienās piedalīsies dažādās starptautisku lektoru prezentācijās, diskusijās, klausīsies jaunuzņēmumu prezentācijas (Start-up Demo), dzirdēs ārvalstu investoru piedāvājumus un apgūs jaunas prasmes praktiskās darbnīcās. 

«Deep Tech Atelier 2024» notiks konferenču centrā «Fantadroms», Gustava Zemgala gatvē 76,  Rīgā, darba valoda – angļu. Plašāka informācija un bezmaksas reģistrācija pasākumam.

Pērn kopā konferencē piedalījās vairāk nekā 1400 dalībnieki no 54 valstīm, tostarp no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Zviedrijas, Vācijas, ASV, Čehijas, Francijas un citām valstīm. Konferenci organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, sadarbojoties ar RTU Zinātnes un inovāciju centru un Komercializācijas reaktoru.  

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

13. maijs plkst. 10:00

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi