RTU zinātniece prestižā konkursā iegūst divas Zelta medaļas

8. maijs, 2009

Rīgas Tehniskās universitātes Biotekstilmateriālu zinātniskās pētniecības laboratorijas (RTU BTMZPL) vadošā pētniece Dr. sc. ing. Inga Ļašenko guvusi atzīstamus panākumus, iegūstot divus nozīmīgus apbalvojumus – Pasaules intelektuālā īpašuma organizācijas (World Intellectual Property Organization) Zelta medaļu par inovāciju un Zelta medaļu par zinātniskumu. Saņemtās medaļas apliecina I. Ļašenko  darba nozīmīgumu inovāciju attīstībā un izcilību to praktiskā pielietojumā.

08.05.2009.

apbalvojumi_0004.gif
Dienvidkorejas galvaspilsētā Seulā no 1. līdz 4. maijam norisinājās Korejas Starptautiskais sieviešu inovatoru konkurss (Korea International Women's Invention Exposition 2009), bet no 5. līdz 9. maijam – starptautiskais zinātnieču kongress (Korea International Women's Invention Forum),kurā piedalījās vairāk nekā 500 delegāšu no visas pasaules. LatvijasZinātņu akadēmija konkursam bija izvirzījusi divas Latvijas zinātnieces– farmakoloģijas doktori Maiju Dambrovu (Latvijas Organiskās sintēzesinstitūta Farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorijas vadītāja) uninženierzinātņu doktori Ingu Ļašenko (RTU BTMZPL vadītāja). COEXizstāžu un konferenču centrā Ingas Ļašenko prezentētie kompresijasizstrādājumi ar sudraba pavedienu un kompozītie dzintara pavedieni guvamilzu interesi un nedalītu ievērību, un no konkursa viņa atgriezās ardivām sīvā konkurencē izcīnītām Zelta godalgām – Pasaules intelektuālāīpašuma organizācijas (World Intellectual Property Organization) Zelta medaļu par inovāciju un Zelta medaļu par zinātniskumu.
Forumā tika uzsvērts, cik daudzkārt grūtāk zinātnē panākumus ir izcīnītsievietēm, jo viņas ir ne tikai zinātnieces, bet arī sievas un mātessavās ģimenēs.
Ingas Ļašenko piedalīšanos konkursā finansiāli atbalstīja RTU un Latvijas Republikas Patentu valde.

RTU avīze «Jaunais Inženieris»

8. maijs, 2009 plkst. 12:26