RTU Zinātniskās bibliotēkas direktore ievēlēta par Latvijas Bibliotēku padomes priekšsēdētāju

25. janvāris, 2010

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātniskās bibliotēkas (ZB) direktore Aija Janbicka ievēlēta par Latvijas Bibliotēku padomes (LBP) priekšsēdētāju.

25.01.2010.

A. Janbicka 1969. gadā absolvējusi RTU ASTF (tagad – Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte), par ZB direktori strādā kopš 1993. gada. Bijusi 1994. gadā dibinātās Latvijas Akadēmisko bibliotēku asociācijas pirmā prezidente (līdz 2007. gadam), no 2003. līdz 2006. gadam strādājusi arī Latvijas Bibliotēku padomē.

Latvijas Bibliotēku padome ir sabiedriska konsultatīva institūcija,kas piedalās valsts stratēģijas izstrādē bibliotēku jomā, veicinabibliotēku attīstību un sadarbību, kā arī lēmumu pieņemšanu jautājumos,kas attiecas uz bibliotēku darbību. Padomes sēdes tiek organizētas neretāk kā reizi divos mēnešos. LBP sēžu darba kārtība tiek sastādīta saskaņā ar LBP gada darba plānu, kā arī var būt iekļauti steidzamākārtā izskatāmi aktuāli jautājumi.

LBP sastāvā ir kultūras ministra uzaicināti speciālisti, kuripārstāv bibliotēkas, bibliotēku nozares nevalstiskās organizācijas unar bibliotēku nozari saistītas institūcijas. Padomes sastāvā ir 17locekļi. LBP pilnvaru laiks ir trīs gadi.

Latvijas Bibliotēku padome darbību sāka 1998. gadā. No 1998. līdz2002. gadam LBP priekšsēdētājas amatu pildīja A. Buholte, Latvijaspatentu tehniskās bibliotēkas direktore.  2003. gadā par LBPpriekšsēdētāju tika ievēlēta LU Bibliotēkzinātnes un informācijaszinātnes nodaļas profesore B. Sporāne, kura 2006. gadā parpriekšsēdētāju tika ievēlēta atkārtoti.

25. janvāris, 2010 plkst. 12:12