«RTU/ Inspecta» uzvar, Blindam lāpsta un futbola «loterija»

23. septembris, 2013
.
.
.

Aizvadītajā nedēļas nogalē Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) sporta dzīvē bija notikumiem bagāta: «RTU/Inspecta» sāka Latvijas florbola čempionāta jauno sezonu, uzvarot SK «Pārgauja» ar rezultātu 10:5, savukārt RTU futbolistiem ceturtā vieta Studentu kausa izcīņā minifutbolā un zaudējums pēcspēles sitienos jeb futbola «loterijā» Rīgas kausa izcīņas pusfinālā.

Sestdien, 21. septembrī, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) sporta zālē «RTU/Inspecta» sāka Latvijas florbola čempionāta jauno sezonu, tiekoties ar SK «Pārgauja» florbolistiem. Jau spēles astotajā minūtē RTU florbolisti saņēma «aukstu dušu», atrodoties iedzinējos ar rezultātu 0:2, savukārt pretinieku vārtsargs aizvien bija «sauss». Spēles turpinājumā RTU florbolisti sāka «pakaļdzīšanos», liekotpretinieku vārtsargam trīs reizes izņemt bumbiņu no vārtiem. Pirmajam periodam noslēdzoties, RTU florbolisti atradās iedzinējos ar rezultātu 3:4.

Pēc pārtraukuma RTU vārtos stājās Andis Blinds, nomainot Latvijas florbola čempionāta debitantu Viesturu Kikoru. Otrā periodā sākumā Anda brālim Atim bija iespēja doties uz «randiņu» ar pretinieku vārtsargu, kas beidzās… ar nerealizētu «bullīti». Tomēr perioda turpinājumā RTU florbolisti guva trīs bezatbildes vārtus, kas nodrošināja divu vārtu pārsvaru pirms pēdējā spēles cēliena – 6:4.

Trešajāperiodā RTU florbolisti ar aktīvu spēli uzbrukumā nopelnīja vairākas iespējas atrasties skaitliskajā vairākumā, kas nesa augļus – RTU uzvara ar 10:5. Par labāko spēlētāju RTU komandā tika atzīts Jānis Jansons (divi vārti un trīs rezultatīvas piespēles). Jāpiezīmē, ka komandā ir jauna tradīcija – labākais spēlētājs saņem lāpstu. Šoreiz labākais bija Atis Blinds, un pēc nākamā mača viņš izvēlēsies spēlētāju, kam lāpstu nodos.

Sestdien, 21. septembrī, RTU stadionā jau trešo reizi notika Studentu kausa izcīņa minifutbolā jeb «astoņi pret astoņi». RTU studentiaizspēlējās līdz «mazajam finālam», kurā ar rezultātu 0:2 tika zaudēts Rīgas Stradiņa universitātei, iegūstot ceturto vietu.

Savukārt svētdien, 22. septembrī, RTU stadionā jaunie Rīgas futbola čempionāta uzvarētāji «RTU FC» aizvadīja Rīgas kausa izcīņas pusfinālspēli pret FK «Rita/Lerona» komandu, kas, neskatoties uz labi nokomplektēto sastāvu uniespaidīgiem finansiālajiem ieguldījumiem, čempionātā palika otrie. Mača laikā RTU futbolisti spēlēja radošāk, izveidojot arī vairāk vārtu gūšanas iespējas, kas palika neizmantotas. Spēles pamatlaiks noslēdzās ar divām vientuļām nullēm uz tablo, kas nozīmēja tikai vienu – uzvarētājs tika noskaidrots futbola «loterijā» jeb pēcspēles sitienos, kurā pretinieki izrādījās veiksmīgāki.