«RTU/Merks» un «RTU/Inspecta» izcīna bronzas medaļas

8. aprīlis, 2013
.
.
.

Svētdien, 7. aprīlī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) komandas «RTU/Merks» un «RTU/Inspecta» izcīnīja bronzas medaļas attiecīgi Latvijas – Igaunijas apvienotajā sieviešu basketbola čempionātā un Latvijas florbola čempionāta vīriešu virslīgā.

Fotogrāfija no floorball.lv

RTU basketbolistes «salauž» Igaunijas čempiones

Latvijas – Igaunijas apvienotajā sieviešu basketbola čempionāta «mazajā finālā» jeb spēlē par trešo vietu RTU basketbolistes ar rezultātu 77:53 apsteidza Igaunijas čempiones «ECLEX Tallinn» un izcīnīja bronzas medaļas.

Spēles ievadā RTU aizsardzības spēlētājas Signe Langenfelde un Asnāte Fomina divatā guva 12 punktus, un tas ļāva mūsu komandai izvirzīties komfortablā vadībā ar 21:6. Saņēmušas «aukstu dušu», mača turpinājumā igaunietes atguvās – spēlēja rūpīgāk aizsardzībā un sāka «piešauties» grozam ar metieniem no tālās un pustālās distances. Savukārt RTU astoņas minūtes klusēja… Rezultātā igaunietes jau izvirzījās vadībā ar rezultātu – 23:24. Līdz pirmā puslaika beigām RTU basketbolistes atguvās un atjaunoja pārsvaru – 29:25.

Trešajā ceturtdaļā igaunietes vēlreiz izvirzījās vadībā ar rezultātu 37:41. Pirmos mīnusus ar tālmetienu dzēsa A. Fomina, bet «pakaļdzīšanos» noslēdza Paula Langina un Daina Lazdeniece. Ceturtdaļas izskaņā A. Fomina no kreisās malas ieskrēja soda laukumā un guva kārtējos divus punktus, noslēdzot 10:0 izrāvienu. Pirms pēdēja spēles cēliena RTU basketbolistes bija vadībā ar rezultātu 47:41.

Pēdējā ceturtdaļā igaunietes divreiz pietuvojās līdz četru punktu deficītam, taču Lauras Auderes un A. Fominas rezultatīvā spēle nodrošināja izšķirošo RTU atrāvienu. Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām bija 14 punktu pārsvars, kuru palielināja P. Langina ar precīzu tālmetienu – 64:49. Atlikušajā laikā RTU basketbolistes novadīja spēli līdz pārliecinošai uzvarai – 77:53.

«RTU/Inspecta» «izdzīvo» trillerī un iegūst bronzu

Ja RTU sieviešu basketbola komandas mačs ar Igaunijas čempionēm atgādināja «koķetēriju» jeb rotaļīgu kaķa un peles saspēli, RTU florbolistu piedzīvojumam Vidzemes Olimpiskajā centrā bronzas mačā pret «Ķekavu» bija cits scenārijs.

Spēle jau no pirmā perioda aizritēja punkts punktā – uz katriem pretinieku gūtajiem vārtiem tika atbildēts ar to pašu. Pēc pirmā perioda rezultāts bija 3:3. Otrās trešdaļas sākumā «Ķekavas» florbolisti izvirzījās vadībā ar 5:3, spēles vidū atkal neizšķirts – 5:5. Pirms spēles pēdējā cēliena – 6:6. Pēdējā trešdaļā komandas guva pa vieniem vārtiem – 7:7, un, tuvojoties pamatlaika beigām, mača aculiecinieki gatavojās pagarinājumam. Tomēr spēles 59. minūtē RTU florbolists Kristiāns Lisovskis atnesa uzvaru mūsu komandai – 8:7.