Šā gada erudītākie studenti mīt RTU Būvniecības fakultātē

9. oktobris, 2012

Sestdien, 6. oktobrī, noslēdzās Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) starpfakultāšu erudītu konkurss «RTU Spice», kas šogad atzīmēja 15. jubileju. Konkursā uzvaras laurus plūca RTU Būvniecības fakultātes (BF) studentu komanda, aiz sevis otrajā un trešajā vietā atstājot RTU Transporta un mašīnbūves fakultātes (TMF) un RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (EEF) studentu komandas.

«Ar katru gadu tiek pacelta konkursa prasību latiņa, it īpaši šogad, RTU nozīmīgās jubilejas gadā. Uzskatu, ka konkursa dalībnieki to izcili pārvarējuši, pieņemot jaunus spēles noteikumus. Mums – konkursa veidotājiem un vērtētājiem – kopā ar visiem dalībniekiem liels prieks, ka ieguldītais darbs devis gandarījumu un patiesu prieku,» stāsta konkursa «RTU Spice» idejas autore un režisore, RTU Studentu kluba direktore Asja Visocka.

«Swedbank»25. stāvā visveiklāk uzskrēja RTU EEF students Oskars Bormanis, kas 1400 pakāpienus pārvarēja vienā minūtē un 58 sekundēs. «Saules akmens» 25. stāvā konkurss turpinājās ar Ivo Krumholca erudīcijas spēli «Snaiperi», kur sīvā konkurencē uzvarēja RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes (APF) studentu komanda. Uz profesora Ivara Knēta sagatavotajiem jautājumiem par RTU vispareizāk atbildēja RTU EEF students Kristiāns Samušs.

Šaha turnīrā pirmo vietu ieguva RTU BF students Kristaps Kalniņš, otrajā vietā ierindojās RTU EEF students Kārlis Daģis, savukārt trešajā vietā – RTU Datorzinātnes un informācijastehnoloģijas fakultātes (DITF) students Aigars Zumbergs. Izgudrotāju uzdevumā «Dzīvo zaļi» vislabāk sevi parādīja RTU TMF studenti, kuri no vienu dzīvi nodzīvojušiem materiāliem izveidoja savu objektu – spēli «Mehinators 148». Visi jaunizgudrojumi aplūkojami RTU centrālajā ēkā Kaļķu ielā 1, pie 216. kabineta.

Gleznotāju konkursā mākslinieces Diānas Dimzas-Dimmes atzinību izpelnījās RTU DITF students Tomass Gavars, RTU APF students Toms Kalniņš un RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) studente Alīna Petrova. «RTU Spice» konkursa uzvarētāji – RTU TMF studenti ir arī vislabākie improvizācijas meistari,viņi ieguva specbalvu improvizācijas turnīrā «Skatuve» kā spilgtākā debija.

Šogad konkurss notika divas dienas – kā 15 stundu maratons laikā un telpā. Pirmajā konkursa dienā dalībnieki devās uz «Swedbank» galveno ēku. Otrajā dienā – uz Latvijas Nacionālo mākslas muzeju un Eduarda Smiļģa teātra muzeju. Erudītu konkurss noslēdzās ar apbalvošanasceremoniju RTU Mazajā zālē.

Konkursā sacentās studentu komandas no RTU fakultātēm – APF, kapteine Zane Kalniņa, BF, kapteinis Jānis Lūsis, DITF, kapteine Aija Kraševska, EEF, kapteinis Kristiāns Samušs, ETF, kapteinis Salvis Skurjats, IEVF, kapteine Rūta Auziņa, MLĶF, kapteine Ginta Krauja un TMF, kapteinis Matīss Baumanis.

Konkursu vērtēja kompetenta žūrija, tās vadītāja Asja Visocka, RTU kanclers, Nacionālās kategorijas tiesnesis un galvenais tiesnesis šaha turnīrā Ingars Eriņš, prāta spēļu speciālists un Latvijas radio spēles «Lieliskais piecnieks» vadītājs Ivo Krumholcs, RTU pētnieks, lektors, RTU Sporta kluba Šaha sekcijas vadītājs un RTU šaha izlases treneris Egons Lavendelis, Latvijas Izgudrotāju biedrības valdes loceklis, izgudrotājs, RTU Dzelzceļa Transporta institūta modeļu un maketu studijas vadītājs Rims Vaitkus, RTU Mašīnbūves tehnoloģijas institūta pētnieks Gatis Muižnieks,māksliniece un RTU Studentu kluba projektu vadītāja Inita Grīnberga, māksliniece un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Izglītības programmu kuratore Diāna Dimza-Dimme, RTU studentu teātra «Spēle» režisors Romans Grabovskis un improvizācijas teātra «Improzoo» aktieris Uģis Točs.

Konkursuatbalstīja «Swedbank», Dailes teātris, «Kontinents», īpašas specbalvas bija sarūpējis Latvijas Nacionālās mākslas muzejs, RTU Studentu parlaments, RTU Zinātniskā bibliotēka, RTU Ķīpsalas peldbaseins, RTU fakultāšu dekāni, kā arī RTU rektors Leonīds Ribickis un RTU kanclers Ingars Eriņš.

Pasākumu rīkoja RTU Studentu klubs, projekta vadītāja Inese Krūma.

RTU Informācijas centrs

9. oktobris, 2012 plkst. 12:14