Šaha turnīra «RTU Open 2014» sestā diena: vadībā armēnis Hrants Melkumjans

21. augusts, 2014

Noslēgusies Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) organizētā Baltijā lielāko starptautisko šaha sacensību «RTU Open 2014» A turnīra 5. kārta, iezīmējot iespējamos turnīra uzvarētājus. Patlaban par sacensību līderi ar piecām izcīnītām uzvarām kļuvis armēņu lielmeistars Hrants Melkumjans (2655 ELO punkti). Pavisam nedaudz no viņa atpaliek Latvijas pārstāvji.

A turnīra 5. kārtā H. Melkumjans pieveica spāņu starptautisko meistaru Riveiro Argandonu (2423 ELO punkti). Abi galvenie konkurenti — venecuēlietis Eduardo Iturizaga (2653 ELO punkti) un Latvijas pārstāvis Igors Kovaļenko (2650 ELOpunkti) 5. kārtu pabeidza neizšķirti un no līdera atpaliek par pus punktu. No iedzinējiem vienīgais uzvaru izcīnīja ungārs Ričards Rapports(2704 ELO punkti), kurš pārspēja Izraēlas lielmeistaru Vitāliju Golodu (2574 ELO punkti). Arī R. Rapporta kontā ir 4,5 punkti.

Pēc negaidītas neveiksmes 1. kārtā četras uzvaras izcīnījis Latvijas pārstāvis Aleksejs Širovs (2709 ELO punkti). Četri punkti ir arī latvietim Tomam Kantānam (2496 ELO punkti).

A turnīra 6. kārtā, kas sāksies 21. augustā plkst. 16,sacensību līderis H. Melkumjans cīnīsies ar E. Iturizagu, I. Kovaļenko –ar R. Rapportu, A. Širovs – ar lietuviešu lielmeistaru Aloizu Kveini (2527 ELO punkti), bet T. Kantāns – ar ungāru lielmeistaru Tamazu Banušu (2585 ELO punkti). Savukārt plkst. 18.30 tiks atklāti divi amatieru turnīri – D un E.

Svētdien, 24. augustā, plkst. 11 paredzēts sākt A un B turnīru 9.  – noslēdzošo – kārtu, savukārt D un E turnīru 6. un 7. kārta sāksies attiecīgi plkst. 10 un 14. Festivāla noslēguma ceremonija notiks plkst. 19.

20.augustā jau noslēdzās C turnīrs, kurā triumfēja leģendārā Lietuvas šahista, žurnālista un tiesneša Vlada Mikenas (1910–1992) dēls Aliušs Mikenas (2138 ELO punkti), kurš septiņās spēlēs izcīnīja sešas uzvaras. Latvijas pārstāvis Uldis Sermons (2129 ELO punkti) atpalika par pus punktu un ierindojās 3. vietā.

Šahaturnīrus līdz pat festivāla noslēgumam var vērot klātienē. Skatītājiem ieeja brīva. Līderu spēļu tiešraides var skatīties arī festivāla mājaslapā http://rtuopen.lv/lv un Latvijas Šaha federācijas mājaslapā http://www.sahafederacija.lv/.

RTU Komunikācijas nodaļa

21. augusts, 2014 plkst. 13:43