Seminārs «Burtu un krāsu izvēle. Zinātniskā raksta noformēšana»

3. aprīlis, 2012

Ceturtdien, 5. aprīlī, plkst. 17.30 Kaļķu ielā 1, 301. auditorijā notiks ceturtais – noslēdzošais – Doktorantūras skolas organizētā semināru cikla «Publikāciju sagatavošana» seminārs «Burtu un krāsu izvēle. Zinātniskā raksta noformēšana». Paredzamais semināra ilgums – 2h.

Semināru «Burtu un krāsu izvēle. Zinātniskā raksta noformēšana» vadīs Jānis Bankovičs no SIA «Parnasa», kas šo kursu ir speciāli sagatavojis kopā ar semināru cikla «Publikāciju sagatavošana» vadītāju Kārli Agri Grosu, Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes vadošo pētnieku.

Semināra laikā tiks runāts par to kā pareizāk noformēt zinātnisko publikāciju, sagatavot prezentāciju un posteri, kas ir ikviena doktoranta ikdiena prezentējot savus pētījumu rezultātus. Lai raksts būtu pārskatāms un ērti uztverams ļoti nozīmīga ir tā pasniegšanas veids, kādu burtu veidu izvēlēties, kāda krāsa būtu pareizā, lai pareizi nodotu informāciju lasītājam, tajā pašā laikā ļaujot rakstu viegli uztvert.

Tāpat ļoti liela nozīme ir attēliem, kas tiek pievienoti rakstam. Būtiska ir ne tikai attēla kvalitāte (tā izšķirtspēja), bet arī izmērs, attēlojamo detaļu daudzums, kā arī krāsa, vai attēls būs skaidri saprotams izdrukāts krāsains un melnbalts. Šīs ir detaļas par kurām ir jāpadomā ikviena raksta autoram, jo tās kopumā veido priekšstatu par pašu raksta autoru.

Tie dalībnieki, kas līdz šim nav pieteikušies semināru ciklam «Publikāciju sagatavošana», dalību seminārā aicināti pieteikt līdz 4. aprīļa vakaram, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu.

Līdz šim semināru ciklā «Publikāciju sagatavošana» norisinājušies trīs semināri: «Informācijas meklēšana, atlasīšana. Darbs ar datu bāzēm», «Ievads zinātnisko rakstu sagatavošanā» un «Kritiskā domāšana».

Ja rodas jautājumi, sazināties ar RTU Doktorantūras skolas vadītāju Zani Skreiju, rakstot: vai zvanot: 67089870.

RTU Doktorantūras skola

3. aprīlis, 2012 plkst. 9:33