Semināru cikls «Pedagoģiskais darbs augstskolā»

5. novembris, 2012

RTU Doktorantūras skola 15. novembrī sāk jaunu semināru ciklu «Pedagoģiskais darbs augstskolā». Ciklā paredzēti trīs teorētiski praktiski semināri, kuros tiks runāts par metodēm, studiju priekšmetu veidošanu, kā arī par mācību pieejām, studentu un mācību vidi augstskolā.

Semināri notiks ceturtdienās, 15., 22. un 29. novembrī  no plkst. 18 līdz 20, Āzenes ielā 16, Būvniecības fakultātē, 350. telpā.

Seminārus vadīs Anita Lanka, Humanitārā institūta Sociālo zinātņu katedras profesore.

Semināru cikls tiek organizēts, pamatojoties uz doktorantu izteiktajām vēlmēm noklausīties saīsināto kursu par pedagoģiskā darba veikšanu. Semināru pamatā ir saīsināts brīvās izvēles studiju priekšmeta «Augstskolu didaktika» (Kods: HPS620) kurss. Semināru cikla noslēgumā ikviens klausītājs, kurš būs apmeklējis visus cikla seminārus, saņems sertifikātu, kas apliecina dalību semināru ciklā.

Semināru temati:

• 15. novembrī «Mācīšana un mācīšanās augstskolā»
    • Students un skolēns mācību vidē
    • Motivācijas problēmas un iespējamie risinājumi
    • Atšķirīgas mācību pieejas: teorija un prakse
  • 22. novembris «Studiju priekšmeta programmas izveide»
    • Programmas izveides loģika (vispārīgs modelis programmas izveidei)
    • Mērķu taksonomijas un to iestrāde programmā, saikne starp fiksēto mācību rezultātu un izvēlēto vērtēšanas metodi
    • Mācību rezultātu vērtēšana (praktiski piemēri)
  • 29. novembris «Mācību metodes»
    • Interaktīvās mācību metodes
    • Pamatprasības akadēmiskajai lekcijai
    • Lekcijas veidi, struktūra
    • Mūsdienīga lekcija, kāda tā ir?
    • PowerPoint izmantošanas pedagoģiskie aspekti (raksturīgākās kļūdas, ko mēs, mācībspēki, pieļaujam)

Semināru laikā paredzētas praktiskās nodarbības, tāpēc semināra dalībnieku skaits ir ierobežots, maksimālais dalībnieku skaits – 30 cilvēki.

Ja rodas jautājumi, sazinieties ar RTU Doktorantūras skolas vadītāju Zani Skreiju: ; tālr.  67089870.

Seminārs ir tapis ar Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētā projekta «Atbalsts RTU doktora studiju programmu īstenošanai» (Vienošanās nr. 2009/0144/1DP/1.1.2.1.2/09/IPIA/VIAA/005) atbalstu.

RTU Doktorantūras skola

5. novembris, 2012 plkst. 9:10