Skolēniem liela interese par RTU Bērnu un jauniešu universitāti

28. septembris, 2016

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Bērnu un jauniešu universitātē šogad visas vietas jau ir aizpildītas – tik liela ir interese par bezmaksas mācībām, kas notiek Ķīpsalā, RTU Dizaina centrā. Zināšanas eksaktajos mācību priekšmetos 2.–9. klases skolēniem te nostiprina RTU absolvents, Bērnu un jauniešu universitātes vadītājs Aleksandrs Kalinovskis.

Latvijas Radio rīta raidījumā «Labrīt» A. Kalinovskis stāsta, ka mācībās skolēni iespējami vairāk darbojas praktiski. Atzīmes viņiem netiek liktas, mācības notiek kā universitātē. Šogad jaunajā mācību semestrī skolēnu nodarbības būs «dari pats» noskaņās – skolēni mācīsies izjaukt, salikt mehānismus, atrast tajos bojājumus un tos izlabot. Tāpat bērnu un jauniešu universitātē mācībās tiek izmantotas datorsimulācijas, te tiek rādīti eksperimenti. A Kalinovskis stāsta, ka bērniem dod uzdevumu no ikdienā pieejamiem materiāliem izgatavot kādu lietojamu priekšmetu. «Tas, ko viņi iemācās, ir tehniskā intuīcija. Viņi iemācās par materiālu izturību, konstrukcijām,» saka A. Kalinovskis.
Vecāku interese par RTU Bērnu un jauniešu universitāti ir krietni pieaugusi tieši šogad. Klases ir pārpildītas – nodarbībās dažādās vecuma grupās iesaistās ap 100 bērnu. Iespējams, tas ir saistīts ar medijos bieži pieminētajiem sliktajiem matemātikas centralizētā eksāmena rezultātiem un ekspertu norādēm, ka jauniešiem trūkst pamatzināšanu eksaktajos mācību priekšmetos.
RTU Bērnu un jauniešu universitāti lielās skolēnu intereses dēļ nākotnē cer paplašināt.
Sižetu par RTU Bērnu un jaunatnes universitāti var noklausīties Latvijas Radio mājaslapā (28.09.2016.).

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

28. septembris, 2016 plkst. 12:50