Starptautiskajā šaha festivālā «RTU Open 2011» uzvar luksemburgietis

15. augusts, 2011

14. augustā RTU galvenajā ēkā noslēdzās starptautiskais šaha festivāls «RTU Open 2011», kura ietvaros tika aizvadīti divi klasiskā šaha turnīri ar ELO aprēķinu un ātrspēles turnīrs. Kopumā festivālā piedalījās 166 dalībnieki no 19 valstīm.

Galvenajā jeb lielmeistaru turnīrā ar 7,5 punktiem 9 partijās uzvaru izcīnīja pēc reitinga pirmais numurs Alberto Davids no Luksemburgas, otrajā vietā atstājot ASV pārstāvošo igauni Janu Elvestu, kam 7 punkti. Trešajā vietā ierindojās labākais mājinieks Vladimirs Svešņikovs, kam ar 6,5 punktiem tikai nedaudz pietrūka lielmeistara normai.

Dāmu konkurencē ar 5 punktiem uzvaru izcīnīja Katržina Toma no Polijas, izpildot sieviešu lielmeistares normu. Diemžēl zaudējumi pēdējās divās kārtās liedza Katržinai gan iekļūt turnīra galvenajās balvās, gan izpildīt vīriešu starptautiskā meistara normu. Tālākās vietas ieņēma labākās mājinieces – Ilze Bērziņa un Līga Ungure. Labākā seniora balvu saņēma Aivars Skuja, bet labākais starp jauniešiem bija divpadsmitgadīgais norvēģu talants Arians Tari, kas lika panervozēt visiem saviem pretiniekiem, ieskaitot turnīra uzvarētāju.

Labāko rezultātu no RTU pārstāvjiem uzrādīja turnīra direktors FIDE meistars Egons Lavendelis (DITF), kas ieguva 6 punktus un noslēdza pirmo desmitnieku. Pa 5,5 punktiem RTU komandas un Latvijas pirmajam numuram lielmeistaram Normundam Miezim un meistarkandidātam Kristapam Kalniņam (BF), kuri attiecīgi 14. un 15. vietā. No RTU komandas šajā spēcīgajā turnīrā piedalījās arī meistars Sergejs Kļimakovs (5 punkti un 24. vieta), FIDE meistars Toms Kantāns (5 punkti un 33. vieta), starptautiskā meistare Katrīna Šķiņķe (4,5 punkti, 45. vieta, 4. vieta dāmām) un meistarkandidāts Ēriks Mieriņš (4 punkti, 53. vieta).

Arī paralēli notiekošajā amatieru turnīrā par uzvarētāju ar 6,5 punktiem 7 partijās kļuva tā galvenais favorīts meistarkandidāts Sergejs Suhanovskis. Otrajā vietā ierindojās igaunis Ivans Molčanovs, bet trešajā vietā RTU absolvents meistarkandidāts Sergejs Fjodorovs, labākā dāma – meistarkandidāte Olga Kozjukova. Labākā jaunieša balvu ieguva Ēriks Korsunskis no Igaunijas, bet labākā seniora balvu izcīnīja RTU profesors meistarkandidāts Jānis Lelis. Labākos rezultātus no RTU studentiem sasniedza meistarkandidāti Mihails Gutmans un Juris Krastiņš, kuriem pa 5 punktiem un attiecīgi 6. un 9. vietas.(abi TMF).

Festivāla noslēgumā aizvadītais ātrspēles turnīrs. Par tā uzvarētāju kļuva Vladlens Šulmans, kas pēc papildus rādītājiem apsteidza Verneru Putku. Abiem šis ir lielisks rezultāts, jo 3. vietā tika atstāts festivāla īpašais viesis Aleksejs Širovs, kas ilgus gadus ir bijis pasaules reitinga pirmajā pieciniekā. Labākā starp dāmām bija Saeimas deputāte Dana Reizniece-Ozola. Interesanti, ka visi minētie uzvarētāji nepiedalījās galvenajos turnīros un līdz ar to veiksmīgi izmantoja to, ka bija svaigāki par saviem konkurentiem, kas tikko bija beiguši cīnīties klasiskā šaha turnīros.

Organizatori pateicas visiem dalībniekiem, kas jau pirmajā gadā palīdzēja «RTU Open» padarīt par Latvijas lielāko klasiskā šaha turnīru un izsaka cerību, ka nākamgad festivāls pulcēs vēl lielāku dalībnieku skaitu.

A turnīra rezultāti.

B turnīra rezultāti.