Starptautiski uzņēmumi atbalsta Telekomunikāciju institūta zinātniskos projektus

16. marts, 2011

No 21. līdz 25. martam Rīgas Tehniskās unversitātes Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes (RTU ETF) Telekomunikāciju institūta Šķiedru optikas pārraides sistēmu (ŠOPS) laboratorijai būs unikāla iespēja veikt zinātniskos pētījumus ar jaunākajām optisko piekļuves pārraides sistēmu mēriekārtām, kas ražotas starptautiskā uzņēmumā EXFO.

Šā gada 21. martā starptautiska uzņēmuma EXFO pārstāvji nodos RTU Telekomunikāciju institūta Šķiedru optikas pārraides sistēmu (ŠOPS) laboratorijas zinātniskajam personālam jaunāko mēraparatūru zinātnisko pētījumu veikšanai.

EXFO ir viens no pasaules vadošajiem uzņēmumiem, kas piedāvā nākamās paaudzes mēriekārtas un pakalpojumu nodrošināšanas risinājumus pārraidestīkla operatoriem un iekārtu ražotājiem telekomunikāciju nozarē. Turklāt EXFO uzņēmums piedāvā inovatīvus risinājumus zinātniski pētnieciskām laboratorijām pētījumu izstrādei optiski blīvētās pārraidessistēmās. RTU Telekomunikāciju institūta ŠOPS zinātniskie darbinieki jau vairākus gadus nodarbojas ar teorētiskiem un eksperimentāliem pētījumiem gan transporta, gan piekļuves optisko pārraides sistēmu apgabalā. Šī zinātniski pētniecisko mērījumu cikla ietvaros būs iespēja veikt pētījumus ar jaunākās paaudzes optisko spektra analizatoru, optiskās šķiedras un komponenšu hromatiskās un polarizācijas modu dispersijas mērītājiem, kas izstrādāti uzņēmumā EXFO vadoties pēc telekomunikāciju tīklu attīstības tendencēm.

Līdzīga sadarbība februārī tika organizēta ar starptautisku uzņēmumu AGILENT, kura pārstāvji uz 10 dienu ilgu mērījumu ciklu RTU Telekomunikāciju institūta ŠOPS laboratorijai pētniecības mērījumiem nodeva Agilent PDLA (Photonic Dispersion and Loss Analyzer) 86038B RTU Telekomunikāciju institūta projekta «Kombinēto viļņgarumdales blīvēto šķiedru optisko sakaru sistēmu izstrāde» zinātnisko pētījumu izstrādei.

Šāda mēriekārta pieejama tikai dažās Eiropas universitāšu pētniecības laboratorijās.

RTU ETF Telekomunikāciju institūts

16. marts, 2011 plkst. 12:21