Stipendijas topošajiem IT studentiem

3. marts, 2010

SIA «DPA», Latvijas Izglītības fonds un LR Izglītības un zinātnes ministrija izsludina stipendiju konkursu 12. klašu skolēniem «Nāc studēt informācijas tehnoloģijas – mēs atbalstīsim!».

03.03.2010.

Lai saņemtu DPA stipendiju, stipendiātam jābūt imatrikulētam kādā no IT studiju programmām, dienas nodaļā, klātienē, budžeta vietā, tostarp stipendijas varēs saņemt arī tie vidusskolēni, kas iestāsies Rīgas Tehniskās universitātes Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes Automātikas un datortehnikas bakalaura studiju programmā, Datorsistēmu bakalaura studiju programmā vai Informācijas tehnoloģiju bakalaura studiju programmā.

Stipendijas mērķis ir veicināt skolēnu interesi par informācijas tehnoloģijas zinātnēm, pilnveidot mācību sekmes, motivēt un finansiāli atbalstīt spējīgākos Latvijas vidusskolu absolventus izvēlēties studijas datorzinībās vai citās informāciju tehnoloģiju programmās.

Konkursā aicināti piedalīties Latvijas vēsturisko novadu – Kurzemes, Latgales, Vidzemes un Zemgales un Rīgas vispārizglītojošo skolu 12. klašu absolventi. Stipendija tiek piešķirta 10 pretendentiem, pa diviem no katra novada un no Rīgas.

Stipendiju piešķir viens no vadošajiem Latvijas IT uzņēmumiem – SIA «DPA».

Konkursa tehniskos un organizatoriskos jautājumus veic Latvijas Izglītības fonds (LIF). Konkursu atbalsta LR Izglītības un zinātnes ministrija.

Stipendija 100 Ls/mēnesī tiek piešķirta pirmajam studiju gadam (10 mēneši).

Stipendija tiek piešķirta konkursa kārtībā, balstoties uz šādiem kritērijiem:

• sekmes un sasniegumi matemātikā un informātikā;
  • motivācija, interese par datorzinātnēm/informācijas tehnoloģijām, līdzšinējie sasniegumi; ārpusskolas aktivitātes, intereses un sasniegumi;
  • skolas pedagoga rekomendācijas;
  • intervijas rezultāti.

Termiņi:

• 25. februāris–5. maijs: pirmā karta - pieteikšanās stipendijai, aizpildot pieteikuma formu www.dpa.lv/stipendija;
  • 14. maijs: 1. kārtas atlases rezultātu paziņošana, publicējot www.dpa.lv/stipendija un nosūtot kandidātiem uz norādīto e-pastu;
  • 14. maijs–4. jūnijs: 2. kārtas konkursa dokumentu un pieteikumu iesūtīšana elektroniski , pa pastu vai personīgi LIF birojā (Skanstes ielā 9, Rīgā, LV-1013)  Otrajai kārtai izvirzītie stipendiju konkursa dalībnieki norādītājā termiņā iesūta:
  • motivācijas vēstuli (eseju), kurā jāpamato sava izvēlētā studiju specialitāte, jāapraksta, ko vēlies sasniegt, kāda ir izglītības loma Tavā dzīvē un kādēļ pretendē uz stipendiju (esejas apjoms 300–500 vārdi);
  • liecības kopiju;
  • pieteikumam var pievienot ieteikuma vēstuli no IT skolotāja, klases audzinātāja vai cita skolas pedagoga (tiks uzskatīts par priekšrocību).

28. jūnijs–2. jūlijs: konkursa 3. kārta – pārrunas ar konkursa finālistiem.

• 7. jūlijs: konkursa rezultātu paziņošana – tiek paziņoti 10 stipendiju kandidāti un 10 rezervisti, kuri saņems stipendiju gadījumā, ja stipendiju kandidāti neuzrādīs noteiktajā laikā apliecinājumu par uzņemšanu kādā no atbilstošajām studiju programmām;
  • 10. septembris: stipendijas saņēmējiem jāuzrāda apliecinājums par imatrikulāciju kādā no atbalstāmajām studiju programmām.

Papildinformāciju var iegūt www.dpa.lv/stipendija vai LIF programmu birojā, Skanstes ielā 9, Rīgā (viesnīca «Skanste») katru darbdienu no 10–16, tālrunis – 67373705 vai 22065101. Sabiedriskais transports – trolejbuss Nr. 3  līdz pieturai Briāna iela – Arēna Rīga.

RTU Informācijas centrs

3. marts, 2010 plkst. 13:28