Studentu teātriem prieks ir kā glābšanas riņķis

17. marts, 2011

Nedēļas nogalē, 19. un 20. martā, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), Kaļķu ielā 1, notiek XII Latvijas Studentu teātra dienas, kas veltītas tēmai «Prieks». Teātra dienās pulcējas Latvijas augstskolu teātru un jauniešu teātra studiju dalībnieki, kurus vērtē profesionāli aktieri un režisori. Labākais teātris saņem ceļojošo balvu – sudraba āksta cepuri. Šogad tie ir jelgavnieki – Latvijas Lauksaimnniecības universitātes Studentu teātris, kas teātra dienā izrādīja Andra Zeibota «Mazliet par Jamuleju un Tupu», režisore Astra Kacena. Sveicam!

Latvijas Studentu teātra dienu atklāšana notika RTU Lielajā aulā 19. martā. Visas sestdienas garumā RTU Lielajā aulā notika studentu teātru priekšnesumu skate, kuras laikā teātri demonstrēja izrādes vai to fragmentus, ko vērtēja profesionālu aktieru un režisoru žūrija. Latvijas Studentu teātra dienu kulminācija notika plkst. 20, RTU Mazajā zālē, kad augstāko žūrijas vērtējumu ieguvušais jauniešu teātris tika apbalvots ar Latvijas Studentu teātra dienas ceļojošo balvu – sudraba āksta cepuri.

Savukārt 20. martā jaunieši aicināti pilnveidot aktiermeistarību unskatuves kustības meistarklasēs, kuras vadīs režisore Anna Eižvertiņa un horeogrāfe Elīna Breice.

«Prieks, ko Studentu teātra dienās pauž teātra mākslas simbols – āksts, ir kā glābšanas riņķis gan pašiem aktieriem, gan skatītājiem,» saka RTU Studentu kluba direktore Asja Visocka. «Studentu āksts oponē meliem, naudas kultam, dvēseles degradācijai un tukšumam. Lai kāds arī nebūtu mūsdienu studenta āksts – maskējies zem panka matu sekstes vai drediem, –viņš ir un paliek ampelmanis, kurš tieši tāpat kā Šekspīra laikos –  drīkst teikt visu, ko domā, būt tiešs un brīvs. Studentu teātra dienas kalpo par atgādinājumu tam, ka mums visiem Latvijā vajadzētu būt mazlietvairāk ākstiem, pacelt augstāk savu āksta cepuri un drosmīgi teikt patiesību.»

Latvijas Studentu Teātra dienās piedalījās 12 teātri: RTU teātra studija «Spēle», RTU studentu teātris «Kamertonis», Latvijas Universitātes Studentu teātris, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Studentu teātris, Vidzemes Augstskolas studentu teātris «ViAGars», Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas operstudija «Figaro», RēzeknesAugstskolas studentu teātris «ĶerRA», Latvijas Kultūras koledžas Studentu teātris, Improvizācijas teātris «ImproZoo», VEF Kultūras pils «Rīgas pantomīma», jauniešu teātra studija «Krāso baltu!», Alises Rozes mācību centra Studentu teātris.

Latvijas Studentu teātra dienu žūrijā šogad darbojās aktieri Indra Briķe, Zane Jančevska un Juris Strenga, režisors Juris Jonelis, topošaisrežisors Elmārs Seņkovs un RTU Studentu kluba direktore, režisore Asja Visocka.

Pasākumu atbalsta: RTU, Swedbank Jauniešu programma OPEN,Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Dailes teātris, Jaunais Rīgas teātris, Latvijas Nacionālais teātris, Mazā ģilde, Tehniskās jaunrades nama «Annas-2» animācijas studija, diedzētava«Vecapēni», apgāds «Kontinents». Pasākumu organizē RTU Studentu klubs.

Vairāk informācijas.

Afiša Studentu teātra diena Afiša Studentu teātra diena 4.10 Mb