Telpu futbola komanda sezonu noslēdz Sanktpēterburgā

11. jūlijs, 2013

RTU telpu futbola komanda šo sezonu pabeidza ar uzvarām divos lielos turnīros. Pirms mēneša tika svinēta uzvara Latvijas Universiādē. Pagājušās nedēļas nogalē, 6. jūlijā, studentu komanda atgriezās no Sanktpēterburgas, no 1. starptautiskās  telekomunikāciju augstskolu spartakiādes  «Sport Communication - 2013», kuras rīkotāji bija Sanktpēterburgas Valsts telekomunikāciju universitāte. Spartakiādē piedalījās studentu komandas no vadošajām šīs nozares Krievijas, Baltkrievijas, Vācijas un Latvijas augstskolām.

Telpu futbola sacensībās piedalījās astoņu augstskolu komandas. Sacensību apakšgrupu spēlēs mūsu komandai nācās tikties ar Leipcigas, Maskavas un Smoļenskas komandām.

Visspraigākā izrādījās pati pirmā spēle pret Maskavas komandu – 1:1. Jāatzīmē, ka Krievijā telpu futbols («minifutbols» 5x5) augstskolās ir sporta veids Nr. 1, un tas ir iekļauts valsts īpašā programmā – projektā «Minifutbolu augstskolās».

Nākamajās spēlēs RTU futbolisti neatstāja sāncenšiem nekādu iespēju uz labvēlīgu rezultātu. Pret Leipcigas komandu tika panākts RTU komandas spēļu vēsturē vēl nebijis rezultāts – 46:0.  Kaut arī pretinieku komandā bija daudz labu futbolistu, tomēr šā sporta veida specifika (bumba, tās pārvaldīšana u. c. tehnikas elementi) ir savādāka nekā klasiskajā futbolā (11:11). Mūsu komandas spēlētāji krietni meistarīgāk darbojās spēles laukumā.

Nākamajā grupas spēlē «sausā» tika atstāta Smoļenskas augstskolas komanda, kaut arī tā piedalās Krievijas studentu čempionāta augstakajā līgā – 6:0. Visu spēļu rezultāti RTU komandai nodrošināja 1. vietu apakšgrupā un iespēju cīnīties finālā par 1. vietu ar Pievolgas telekomunikāciju universitāti (Samāra).

Fināls par 1. vietu pret Samāras komandu izvērtās  mūsu komandai visai dramatisks. Jau spēles astotajā minūtē RTU komanda nonāca zaudētāju lomā – 0:2.

Pārliecība pār saviem spēkiem un neatlaidība ļāva spēles gaitu lauzt. Spēles iznākums 5:3 par labu RTU. Veiksmīgi vārtus sargāja Mārtiņš Miezītis (IEVF 1. k). Komandas kapteinis  Andrejs Ivanovs turnīrā kļuva ne tikai par rezultatīvāko spēlētāju, bat arī apliecināja sevi kā īsts komandas līderis, kas spēj aizraut sev līdzi komandas biedrus.

RTU komanda turnīrā «Sport Communication - 2013» piedalījās šādā sastāvā: Andrejs Ivanovs (BF), Aleksandrs Jubels (ETF), Arturs Pallo (EEF), Renārs Pastars  (BF), Lauris Podnieks (IEVF), Romāns Geiko (TMF), Gatis Arakčejevs (DITF), Raimonds Nikmanis (DITF) un Mārtiņs Miezītis (IEVF).

telpu_futbols2.jpg

«Sport Communication – 2013» spartakiādes laikā RTU komndas dalībniekiem bija iespēja iepazīt tuvāk Sanktpēterburgas Valsts telekomunikaciju Bonč-Brujeviča vardā nosaukto universitāti, uzzināt par studiju iespējām šajā augstskolā, iepazīties ar «Huawei» un «Cisco» aprīkotām laboratorijām. Notika arī vairākas tikšanās ar augstskolas mācībspēkiem. Organizatori bija parūpējušies, lai spartakiādes dalībnieki varetu apmeklēt ievērojamākās Sanktpēterburgas vietas.

11. jūlijs, 2013 plkst. 11:17