Top RTU Reģionālā biznesa attīstības inkubators

4. februāris, 2010

Lai ierīkotu Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Reģionālā biznesa attīstības inkubatoru, sākta RTU ēkas, Rīgā, Pulka ielā 3/11, rekonstrukcija. Atjaunotajā ēkā tiks izveidots RTU Reģionālā biznesa attīstības inkubators ar mūsdienu prasībām atbilstošu tikšanās telpu, kurā inovatīvu biznesa projektu īstenošanai doktorantūras un maģistra līmeņa studenti regulāri tiksies ar zinātniekiem un uzņēmējiem no Vidzemes reģiona.

04.02.2010.

Ēkas rekonstrukcijas laikā tiks atjaunots ēkas jumts, veiktaelektroinstalāciju un komunikāciju tīkla izveide, apkures unventilācijas sistēmu uzstādīšana, fasādes un telpu remonts. Parrekonstrukcijas darbu veikšanu noslēgts līgums ar SIA «Merks»,autoruzraudzības darbus veic uzņēmums SIA «ARP», savukārtbūvuzraudzības darbus – SIA «Vires».

Ēkas rekonstrukcija un RTU Reģionālā biznesa attīstības inkubatoraizveide ir viena no projekta «Vidzemes inovāciju un uzņēmējdarbībascentrs» aktivitātēm, kuras finansējums tiek segts, pamatā izmantojotEEZ un Norvēģijas valdības divpusējo finanšu instrumentu. Projektuīsteno RTU, Cēsu rajona padome un Ostfoldas rajona padome (Norvēģija).

RTU Reģionālā biznesa attīstības inkubatora izveides mērķis iruzņēmējdarbības un inovatīvas izglītības attīstīšana, reģionālā unlokālā sadarbības tīkla izveide, kā arī starptautiska sadarbības tīklaizveide.

RTU Reģionālā biznesa attīstības inkubators atradīsies līdzās RTURīgas Inovāciju inkubatoram, kur 2009. gadā atbalsta pakalpojumuskopumā saņēmuši 19 jauni inovatīvi uzņēmumi, no kuriem 12 uzņēmumiturpina strādāt un pilnveidot savus iepriekšējā gadā izstrādātosproduktus.

Pulka ielas rajonā, Rīgā, pakāpeniski restaurējot ēkas, RTU veidoZinātnes un tehnoloģiju parku. Jau 2006. gada nogalē RTU atklāja pirmorekonstruēto ēku Pulka ielā 3/3, kur atrodas gan minētais RTU RīgasInovāciju inkubators, gan RTU Rīgas Biomateriālu inovāciju unattīstības centrs, kurā pētnieki veic biomateriālu un medicīniskoimplantu izstrādi un importēto implantu pārbaudes. Šīs ēkasrekonstruēšanai pamatā tika izmantoti par Eiropas Savienības programmas«PHARE 2003» līdzekļi.

RTU Informācijs centrs

4. februāris, 2010 plkst. 15:08