Var iesniegt priekšlikumus sadarbības īstenošanai ar Latīņameriku

2. septembris, 2009

Aicinājums iesniegt priekšlikumus  EACEA/13/09, lai īstenotu Erasmus Mundus ārējās sadarbības ietvaru Latīņamerikas reģionā 2009./2010.  akadēmiskajā studiju gadā Kopienas rīcības programma sadarbības veicināšanai starp augstākās izglītības iestādēm un ES dalībvalstu un trešo valstu studentu, pētnieku un akadēmiskā personāla apmaiņai (2009/C 148/09).   1. Mērķi un apraksts Erasmus Mundus ārējās sadarbības ietvara mērķis ir Eiropas Savienības un trešo valstu savstarpēja bagātināšanās un labāka sapratne. Minētā programma ir paredzēta starpiestāžu sadarbības sekmēšanai augstākās izglītības jomā starp Eiropas Savienību un trešām valstīm, izmantojot mobilitātes projektu, kas paredzēts studentu un akadēmiskā personāla apmaiņai ar nolūku studēt, mācīt, apmācīt un pētīt.   2. Atbilstīgie pretendenti un valstis Pretendenti ir universitātes vai Eiropas augstākās izglītības iestādes, kas pārstāv līdz pat 20 partneriestādes. Partnerību veido tās Eiropas augstākās izglītības iestādes, kuru rīcībā Erasmus Harta bija pirms šī aicinājuma iesniegt priekšlikumus publicēšanas datuma, kā arī Latīņamerikas valsts iestāžu atzītās un akreditētās augstākās izglītības iestādes. Pasākumiem ir jānotiek kādā no valstīm, kurām ir tiesības piedalīties programmā šī aicinājuma iesniegt priekšlikumus ietvaros. — Eiropas Savienības 27 dalībvalstis, Eiropas kandidātvalstis (Horvātija un Turcija) un EEZ valstis (Īslande, Lihtenšteina un Norvēģija), — šādas Latīņamerikas valstis: Argentīna, Bolīvija, Brazīlija, Čīli, Kolumbija, Kosta Rika, Kuba, Ekvadora, Salvadora, Gvatemala, Hondurasa, Meksika, Nikaragvu, Panama, Paragvaja, Peru, Urugvaja un Venecuēla.   3. Atbilstīgās darbības EK dotācijas palīdzēs finansēt Eiropas un Latīņamerikas augstāko izglītības iestāžu partnerības, lai veiktu šādas darbības: — augstāko izglītības iestāžu studentu un akadēmiskā personāla individuālās mobilitātes izveidi un — individuālās mobilitātes īstenošanu. Finansējamie mobilitātes un izglītības veidi saskaņā ar šo uzaicinājumu iesniegt priekšlikumus attiecas uz: — studentiem: studējošo studentu, maģistratūras, doktorantūras un pēcdoktorantūras mobilitātes iespējām; — akadēmisko personālu : apmaiņa apmācības nolūkā; praktiska apmācība un pētniecība. LV C 148/16 Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis 30.6.2009. Projekta plānotais ilgums nedrīkst pārsniegt 48 mēnešus. Atbilstīgās aktivitātes, tai skaitā sagatavošanās aktivitātes var sākties 2009. gada 1. decembrī ar nosacījumu, ka ir parakstīti līgumi. Visām darbībām jābūt pabeigtām pirms 2013. gada 1. decembra. Visas individuālās mobilitātes darbības jāuzsāk vēlākais līdz 2010. gada 1. septembrim.   4. Piešķiršanas kritēriji Piešķiršanas kritēriji ļauj novērtēt iesniegto priekšlikumu kvalitāti, ņemot vērā noteiktos mērķus un prioritātes, lai dotācijas piešķirtu darbībām, kas maksimāli attaisno šī uzaicinājuma iesniegt priekšlikumus efektivitāti. Pieteikumus vērtēs, piemērojot šādus piešķiršanas kritērijus pēc 100 punktu skalas: — pieteikuma iesniedzēja un partneru darbības iespējas un pieredze (piešķiramo punktu skaits: 10 no 100); — darbību attiecināmība uz šā uzaicinājuma iesniegt priekšlikumus mērķi (piešķiramo punktu skaits: 25 no 100); — partnerības pastāvēšanas un mobilitātes aktivitāšu īstenošanas metodoloģija (piešķiramo punktu skaits: 50 no 100); — ilgtspējība (piešķiramo punktu skaits: 15 no 100);   5. Pieejamais budžets Kopējā provizoriskā summa saskaņā ar šo aicinājumu iesniegt priekšlikumus ir EUR 12,7 miljoni, kas paredzēta vismaz 548 personu apmaiņai. Šis aicinājums iesniegt priekšlikumus ir izveidots ar mērķi atlasīt četras partneriestādes, lai sekmētu un īstenotu vismaz 137 personu apmaiņu ar maksimālo katrai partneriestādei pieejamo budžetu 3,175 EUR apmērā.   6. Iesniegšanas termiņš Pieteikumi jāiesniedz vēlākais līdz 2009. gada 15. oktobrim. Priekšlikumi jānosūta uz šo adresi: Education, Audiovisual and Culture Executive Agency Call for proposals ‘Erasmus Mundus — External Cooperation Window’ Unit P4 Avenue du Bourget 1 (BOUR 02/31) 1140 Bruxelles/Brussel BELGIQUE/BELGIË Pieteikuma elektroniska versija kopā ar apliecinošajiem dokumentiem jānosūta uz šādu e-pasta adresi: ropa.eu.  Pieņems tikai priekšlikumus, kas iesniegti uz pareizās pieteikuma veidlapas, kura ir pienācīgi aizpildīta, apzīmogota un ko apstiprinājis pieteikuma iesniedzējas Eiropas augstākās izglītības iestādes juridiskais pārstāvis. LV 30.6.2009. Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis C 148/17   7. Papildu informācija Vadlīnijas pieteikuma iesniedzējiem un atbilstošā pieteikuma veidlapa ir pieejama šajā tīmekļa vietnē: http://eacea.ec.europa.eu/extcoop/call/index.htm Pieteikumi jāiesniedz, aizpildot šim nolūkam paredzēto veidlapu, un tajos jāiekļauj visi prasītie pielikumi.

02.09.2009.

Akadēmisko programmu aģentūra/RTU Starptautisko attiecību centrs

2. septembris, 2009 plkst. 8:30