Vislielāko Latvijas pārstāvniecību Pasaules Universiādē veidos RTU studenti

5. jūlijs, 2013

No 6. līdz 17. jūlijam Kazaņā, Krievijā, notiekošajā XXVII Pasaules vasaras Universiādē Latvijas komandu pārstāvēs 23 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti, kas būs lielākā pārstāvniecība starp Latvijas augstskolām.

Latviju vērienīgajā sporta pasākumā šogad pārstāvēs rekordliels dalībnieku skaits -120 sportisti no dažādām Latvijas augstskolām. Kopumāpasākumā piedalīsies 162 valstu komandas ar 10 442 sportistiem, sacenšoties 351 sporta veidā. Tas ir pat vairāk nekā Londonas Olimpiskajās spēlēs izdalītie 302 medaļu komplektus.

Vairāki RTU studenti, kuri piedalīsies Pasaules Universiādē Kazaņā ir starptautiska līmeņa sportisti ar sasniegumiem Eiropā un citur pasaulē. Ļoti iespējams, ka tieši kāds no RTU studentiem šajās sacensībās Latvijai sagādās medaļu, lai arī konkurence būs ļoti sīva. Pārējo valstukomandās ir sportisti, kuri, piemēram, piedalījušies Londonas Olimpiskajās spēlēs.

No RTU uz Pasaules Universiādi dodas Vadims Lando, Artūrs Grigorjevs un Artemijs Naumovs (džudo); Laura Rogule, Toms Kantāns un Kristaps Kalniņš(šahs); Olga Šišlova (paukošana); Aļona Ribakova un Nikolajs Masaļenko (peldēšana); Gints Eihmans, Māris Freibergs un Baiba Bogdanova (galda teniss); Gļebs Šilovs un Aleksandrs Linkevičs (cīņa); Edgars Gailis, Jānis Girgensons, Pāvels Kovaļovs, Ildze Bortaščenoka (vieglatlētika); Jānis Mētra un Matīss Deksnis (badmintons); Jūlija Koroļova (teniss); Rūdolfs Rumba (airēšana) un Raivis Kokins (regbijs).

Latvijas studenti valsts godu aizstāvēs kopumā 20 sporta veidos: airēšanā, kanoe un smaiļošanā, cīņas sporta veidos – boksā, cīņas sportā, jostu cīņā, džudo, sambo, badmintonā, peldēšanā, paukošanā, sporta un mākslas vingrošanā, svarcelšanā, tenisā, galda tenisā, šahā, vieglatlētikā, kā arī divos komandu sporta veidos – volejbolā un regbijā7x7.

RTU mēdz dēvēt par inženieru universitāti ar sporta novirzienu. Iemesls tam ir obligātās sporta nodarbības dienas nodaļas studentiem. Atskatoties vēsturē, redzam, ka RTU studenti un mācībspēki allaž ir bijuši aktīvi sportisti un atbalstījuši dažādus sporta veidus. Kopumā RTU 150 gadu pastāvēšanas vēsturē Olimpiskajās spēlēs ir piedalījušies 43 universitātes studenti vai mācībspēki.

RTU Informācijas centrs

5. jūlijs, 2013 plkst. 17:44